
Державна комісія з перевірки мостових споруд, створена на виконання рішення РНБО, визнала аварійним кожен десятий міст в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Станом на 13 липня комісія отримала дані про 22 тис. 454 мости. Поки що немає інформації ще про 6 тис. обʼєктів, в якому вони стані – невідомо.
Попередні висновки комісії свідчать, що майже 10% українських мостових споруд в аварійному стані. Серед них – два великих мости з високою інтенсивністю руху у Києві: міст Патона та міст Метро.
"Перший аналіз технічної документації, актів огляду мостів показав критичну ситуацію зі станом мостових споруд в Україні. Це неприпустима ситуація як для фізичної безпеки українців, так і обороноздатності та економіки України в цілому", – сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Чиновник доручив розпочати обстеження аварійних мостів, які належать до позакласових та розташовані на великих річках.
З 14 липня експерти комісії розпочали візуальне та інструментальне обстеження мостових споруд, які перебувають в аварійному стані.
Стан мостів у Києві
За словами міського голови Києва Віталія Кличка, в аварійному стані є міст Метро. Конструкція переправи за радянських часів була експериментальною, - таких було всього кілька в СРСР і на сьогодні залишилася тільки в столиці.
"Перебудувати міст коштує мінімум 500 млн євро. Це, за оцінками європейських фахівців, з якими до війни розробляли проєкт і були домовленості про фінансування масштабного проєкту. З початком широкомасштабної війни спільні з європейськими партнерами програми поставили на паузу. Але Київ розробляє проєкт першочергових протиаварійних робіт на цьому мосту. І плануємо розпочати оновлення мосту Метро наступного року", - сказав мер.
Частину цього мостового переходу - через Русанівську протоку – оновили в 2020 році. Щоб розвантажити й закрити на ремонт міст Метро, влада працює, аби цьогоріч запустити автомобільне сполучення між лівим і правим берегом Подільсько-Воскресенським мостовим переходом.
"Роботи там тривають. Попри обшуки, блокування рахунків – тобто, спроб зупинити роботи. Усього через річку Дніпро в Києві 8 мостів, разом з пішохідним на Труханів острів. Наразі в Києві ремонтують Північний міст та замінюють деформаційні шви на Південному мосту, де планують завершити роботи до кінця літа", - додав Кличко.
Крім того, тривають ремонтні роботи капітального характеру на 5 штучних спорудах та поточні роботи – на 6 об'єктах.
А що з Дарницьким мостом?
Цей міст - частина інфраструктури Києва, але перебуває на балансі не міста, а Мінінфраструктури.
"Усі кияни сподіваються, що Дарницький нарешті введуть в експлуатацію. Бо понад 20 років обʼєкт нині перебувають у незавершеному стані. Впродовж кількох років столиця просила передати споруду на баланс міста - щоб мати змогу обслуговувати і добудувати його, але цього так і не відбулося. Нещодавно відкрили зʼїзди з моста, але він, акцентую, досі залишається обʼєктом незавершеного будівництва, бо в експлуатацію не введений", - пояснив мер.
Водночас немає на цьому мосту й повноцінних пішохідних тротуарів, велосипедних доріжок.
"Якщо справді розв'язуємо проблему мостів – то це щоденна робота, а не картинка і хайп на публіку. Надавайте людям обʼєктивну і повну інформацію, шановна Державна комісія з перевірки мостових споруд", - резюмував Кличко.
До речі, з 2018 по 2022 роки в столиці здійснили ремонти на 23 мостових спорудах.