Втрати орків: 5 5 0 9 9 0 (+1150)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.78
Готівка
44.25

Україна хоче отримувати до 15 млрд доларів щорічного доходу від конфіскованих активів РФ

Водночас в Офісі президента називають компенсацію збитків від війни за рахунок російських активів одним із найскладніших юридичних завдань
Джерело: відкриті джерела

В Офісі президента вважають, що отримання доходу від заморожених активів РФ могло б приносити Україні щорічно до 15 млрд доларів. Про це заявив заступник голови ОП Ростислав Шурма, передає "Інтерфакс".

"Перше завдання - це отримання не самих активів, а отримання доходів від заморожених російських активів. Тому що самі доходи за сьогоднішнього рівня процентних ставок у світі можуть досягати 15 млрд доларів щорічно", - зазначив він на науково-практичній міжнародній конференції, присвяченій механізму компенсації, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Він наголосив, що ці доходи зможуть тимчасово бути хорошою підтримкою для державного бюджету, фінансування економіки та громадян, поки триває боротьба з російською агресією.

За словами Шурми, цей перший шлях компенсації буде юридично простішим і, головне, партнери України до нього політично готові.

"Але, безумовно, наше завдання-максимум - це отримати всі російські активи, суверенні активи, активи олігархів, щоб компенсувати всі збитки, які завдала нашій державі Російська Федерація. І ми активно будемо працювати над цим", - наголосив Шурма.

Нагадаємо, лідери ЄС схвалили плани використати мільярди євро прибутків, отриманих від заморожених російських активів, для допомоги Україні.

Станом на зараз у Європі заморожено близько 300 мільярдів доларів, що належать центральному банку Росії. З них більша частина - 180 мільярдів євро, за даними бельгійського уряду, зберігається у найбільшому у світі депозитарії цінних паперів - компанії Euroclear.

В Росії, у свою чергу, пообіцяли конфіскувати всі активи ЄС, які у неї є, якщо російські заморожені кошти будуть передані Україні. 

Читайте також:
Лікувати ігрозалежних будуть за єдиним держстандартом: Готують запровадження соцпослуг
Ватні палички й одноразовий посуд під забороною? В уряді напрацьовують законопроєкт проти одноразової пластикової продукції
Китай з Росією розробляють безпілотник схожий на Shahed
Відсьогодні на імпорт яєць і цукру з України до ЄС діють тарифні квоти