Експорт дронів з території Польщі до України з 28 квітня цього року може здійснюватися на основі загального дозволу, наданого міністром розвитку і технології Польщі. Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.
Як відбуватиметься імпорт дронів поляками
Відповідно до рішення міністра розвитку та технологій Польщі загальним дозволом для експорту дронів до України може скористатися будь-який субʼєкт, що зареєстрований на території Польщі (комерційна чи неприбуткова організація або фізична особа).
Новини за темою: Україна виділить понад 31 млрд гривень на закупівлю дронів для ЗСУ
Зазначимо, що, за даними Мінекономіки, основний імпорт дронів в Україну відбувається саме через Польщу.
Загальний дозвіл стосуватиметься лише певної категорії дронів, визначених в розпорядженні:
– безпілотних літальних апаратів, призначених для контрольованого польоту за межами прямої видимості оператора з максимальною тривалістю принаймні 30 хвилин, але менше ніж 1 година і призначених для зльоту та обслуговування. Стабільний керований політ при поривах вітру не менше 46,3 км/год.
Запровадження загального дозволу звільняє від необхідності отримання індивідуального дозволу при експорті кожної партії дронів.
Кому буде заборонений імпорт БПЛА
Загальний дозвіл не надаватиметься у разі, якщо експортер або постачальник знає або був поінформований про те, що його дрони можуть хоч якимось чином бути призначені для розповсюдження хімічної, біологічної чи ядерної зброї або у зв'язку з розробкою, виробництвом, обслуговуванням або зберіганням ракет, здатних доставляти таку зброю.
Також дозвіл не надається в разі використання їх як частин або компонентів озброєнь, які були експортовані без або з порушенням необхідного дозволу.
"Збройні сили України для захисту нашої держави та перемоги над агресором вкрай потребують БПЛА як вітчизняного, так і закордонного виробництва... Рішення уряду Польщі сприятиме прискоренню постачання БПЛА на фронт, посиленню обороноздатності України та прискорить перемогу над агресором", – наголосив Качка.
Раніше Кабінет міністрів узгодив низку рішень, які дозволять значно спростити ввезення безпілотних літальних апаратів в Україну.
Також ми писали, що уряд затвердив план пріорітетних дій на 2023 рік. У ньому, зокрема, передбачається створення умов для розвитку власного виробництва БПЛА.