Росія не увійшла в оновлений склад Ради Міжнародної морської організації (ММО) – агентства ООН, що займається питаннями безпеки судноплавства. Підсумки голосування за новий склад оголосили на сторінках організації, повідомив президент України Володимир Зеленський.
За словами глави держави, Росія до складу не увійшла.
"Справедливе рішення, адже ніхто не завдав більшої шкоди вільному судноплавству за останні десятиліття, ніж РФ. Вдячний членам ММО за цей відповідальний крок", – зауважив український лідер.
Асамблея Міжнародної морської організації обрала членами Ради агентства на 2024–2025 роки Китай, Грецію, Італію, Японію, Ліберію, Норвегію, Панаму, Корею, Британію і США.
Що відомо про ММО?
Міжнародна морська організація – спеціалізований орган ООН, що опікується безпекою судноплавства та запобіганням забруднення суднами вод Світового океану.
ММО – головна міжнародна організація, яка здійснює правове регулювання міжнародного торговельного судноплавства у технічній сфері, забезпеченні охорони людського життя на морі, в галузі запобігання забрудненню моря і атмосфери з суден, встановленні режиму відповідальності за шкоду, завдану третім особам забрудненням із суден.
Штаб-квартира знаходиться в Лондоні.
Рада ММО складається з 40 членів. Україна на членство на наступні роки, згідно з даними сайту Організації, не претендувала.
До поточного складу Ради 2022–2023 років Росія входила.
Раніше
29 листопада Росію вперше в історії не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (OPCW). Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Менш ніж за місяць Росія вперше в історії провалила три голосування до важливих міжнародних органів. Це логічний результат дій держави-терориста: її роль у міжнародних відносинах падає, а ізоляція посилюється", – сказав глава держави.
І додав, що Україну, Польщу та Литву обрали до Виконавчої ради OPCW на період 2024–2026 років.