USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

ЗСУ зможуть переміщувати через кордон військову техніку та інші товари у спрощеному порядку

Уряд прийняв постанову щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки ЗСУ
ЗСУ
Воїни ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою ЗСУ зможуть переміщувати через кордон військову техніку та інші товари у спрощеному порядку. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

"Кабінет міністрів України прийняв постанову "Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)" щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України", – зазначається у повідомленні.

Як наголосили у відомстві, проєкт рішення уряду було розроблено Мінфіном спільно з Держмитслужбою та Міноборони на виконання нещодавно прийнятих Верховною Радою змін до Митного кодексу щодо впровадження спрощених процедур декларування та митного оформлення військової техніки та інших товарів ЗСУ, а також збройних сил інших держав, які переміщуються через державний кордон, аналогічних існуючим в країнах ЄС та НАТО.

"Такі процедури застосовуватимуться під час тимчасового вивезення, тимчасового ввезення, реімпорту, реекспорту, а також транзиту територією України військової техніки та іншого майна", – уточнили у відомстві.

В міністерстві пояснили, що прийнятою постановою затверджено Форму 302 України, що замінює митну декларацію і на підставі якої ЗСУ зможуть переміщувати військову техніку та інші товари у спрощеному порядку.

Також постановою затверджено положення про Форму 302 України, порядок її заповнення та порядок виконання митних формальностей з її використанням. 

"Окремий розділ цієї постанови присвячено порядку виконання митних формальностей під час переміщення через державний кордон військової техніки та інших товарів із використанням Форми 302 ЄС, Форми 302 НАТО та Форми 302 інших держав", – додали в Мінфіні.

Також там наголосили, що до набуття повноправного членства України в Європейському Союзі або Організації Північноатлантичного договору Форма 302 України буде застосовуватись після заключення міжнародних договорів між Україною та відповідними державами про можливість її використання в таких державах.

Раніше заступник міністра оборони Юрій Джигир повідомив, що бюджет Міністерства оборони України на наступний рік умовно можна розбити на три великих пакети. Це – підхід країн НАТО, за яким вони категоризують свої оборонні видатки.

Читайте також:
В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт В Україні може збільшитись військовий збір для ФОП: Уряд готує законопроєкт
Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ
Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт
В Україні на третину поменшає міністерств В Україні на третину поменшає міністерств