Також до цієї групи входять ексміністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європарламенту Гайді Гаутала, колишня президентка Ірландії Мері Робінсон.
Український лідер привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву греблі Каховської ГЕС. А також до загибелі людей в окупованих населених пунктах внаслідок катастрофи, де росіяни не здійснювали евакуацію із затоплених територій.
"Важливо запропонувати комплекс конкретних заходів, як можна допомогти українцям із тимчасово окупованих населених пунктів. Це наші люди, які мають одержати необхідну підтримку в такий важкий момент", – зазначив президент.
Грета Тунберг подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.
Вальстрем уточнила, що важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи.
За її словами, йдеться зокрема про оцінку шкоди, завданої довкіллю внаслідок російської агресії, притягнення Росії до відповідальності за скоєні екологічні злочини та компенсацію збитків, а також розробку планів відновлення довкілля в Україні та перехід до "зеленої економіки".
Нагадаємо, на Херсонщині через підрив Каховської ГЕС підтоплено 55 тисяч гектарів лісу.
Збитки від загибелі тварин через підрив Каховської ГЕС оцінюють у понад 800 млн гривень.