USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Зеленський змінив командувача Силами ТрО: Хто очолив тероборону

З посади було звільнено генерал-майора Ігоря Танцюру
Зеленський підписав
Джерело: Офіс Президента

Глава України Володимир Зеленський звільнив Ігоря Танцюру з посади командувача Сил територіальної оборони ЗСУ і призначив замість нього Анатолія Баргилевича. Відповідні укази №678/2023 і №679/2023 опубліковано на сайті Офісу президента.

"Звільнити Танцюру Ігоря Івановича з посади командувача Сил територіальної оборони Збройних сил України", – йдеться на сайті.

При цьому в іншому указі йдеться про призначення генерал-майора Баргилевича Анатолія Владиславовича командувачем Сил ТрО.

Варто нагадати, що в травні цього року у РФ запустили фейк про загибель Танцюри. За словами тодішнього глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, його бойовики нібито вдарили по машині, де "перебував" Танцюра.

Однак пізніше українське командування спростувало цю інформацію.

Що відомо про Баргилевича?

Анатолій Бергилевич має звання генерал-майора ЗСУ, раніше очолював штаб оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", війська якого провели низку визначних військових операцій, зокрема, наступ на Харківському напрямку торік.

Як розповіли в Офісі президента в коментарі "Суспільному"", Баргилевич був фактично першим командувачем територіальної оборони, ще у складі Сухопутних військ ЗСУ, який почав створювати і будувати потужну систему військ ТрО ще до повномасштабного вторгнення.

Також на початку повномасштабної війни він один із небагатьох генералів, хто зі зброєю в руках очолив оборону найважливішого сектора №1 оборони Києва на Гостомельському напрямку.

На чолі угруповання, основу якого складали підрозділи ТрО, не допустив захоплення столиці зі сходу.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння
"Основним чинником звільнення наших військовополонених будуть тільки наші успіхи на фронті", – командир підрозділу НГУ про вихід в полон
Україна та Іспанія підписали двосторонню угоду про безпеку Україна та Іспанія підписали двосторонню угоду про безпеку