USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Збитки Харкова від російських обстрілів сягнули 10 мільярдів доларів, – Терехов

У цьому році в Харкові планують відновити 57 шкіл та 157 багатоповерхівок
атака на Харків_3
Наслідки атаки на Харків. 30 грудня 2023 р.
Джерело: МВС

Внаслідок російської агресії в Харкові пошкоджено більшу частину медичних та освітніх закладів. Через ворожі обстріли збитки міста вже сягнули 10 мільярдів доларів. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, Харків зазнав "колосальних руйнувань".

"Зокрема, в місті внаслідок російської агресії пошкоджено 65% закладів охорони здоров'я, 56% закладів освіти та 35% – культури", – повідомив Терехов.

За його словами, цьогоріч міська влада планує відновити 57 шкіл та 157 багатоповерхівок. Для цього мають залучити державні субвенції та західну допомогу.

"Загалом збитки, завдані місту Харкову, враховуючи останні обстріли, вже становлять 10 мільярдів доларів США", – повідомив мер.

Збитки, завдані інфраструктурі України через війну

За даними Київської школи економіки, станом на 1 вересня 2023 року загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, зросла до 151,2 млрд доларів (за вартістю заміщення). Внаслідок війни продовжуються руйнування житлових будинків, освітніх закладів, інфраструктури, що і призводить до зростання цієї суми.

На початок осені 2023 року у загальному обсязі прямих збитків найбільшою часткою залишалися втрати житлового фонду – 55,9 млрд доларів.

На другому та третьому місці за сумою збитків були сфери інфраструктури та промисловості й втрат підприємств – 36,6 млрд доларів та 11,4 млрд доларів відповідно.  

Сфера освіти, за оцінками експертів, є однією з найбільш постраждалих. На початок вересня 2023 року їй було завдано збитків на 10,1 млрд доларів.

Також продовжують зростати збитки й у сфері охорони здоровʼя, які станом на 1 вересня 2023 року оцінювалися у 2,9 млрд доларів. 

Новини за темою: Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією

Зазначимо, що за минулий рік Київ зазнав мільйонних збитків через зупинки транспорту під час повітряної тривоги.

Читайте також:
Росія почне наступ наприкінці травня - на початку червня, але ми добре підготуємося - Буданов Росія почне наступ наприкінці травня - на початку червня, але ми добре підготуємося - Буданов
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями