USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Запустити Центр уряду можливо до 2025 року, – Немчінов

Центр уряду може перейняти на себе питання організаційного кадрового забезпечення міністерств
засідання уряду

Ілюстративне фото

Джерело: Facebook Денис Шмигаль

Запустити Центр уряду в Україні можливо до 2025 року. Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми поставили це в план дій урядів на цей рік і як пріоритет для розробки відповідного законопроєкту. Це фактично формування на базі секретаріату Кабінету міністрів органу, який значно посилює координацію і з боку міністерств, і ЦОВВ, і експертність документів. Формування сильного Центру уряду – це передусім розробка правильної нормативної бази. Плюс ми повинні розглядати Центр уряду в контексті загального завершення реформи державного управління і позбавлення уряду непритаманних функцій", – сказав чиновник.

Немчінов додав, що формування Центру уряду – це фактично посилення можливості уряду щодо ухвалення нормотворчих документів і посилення регламентної роботи, "той інструмент, який дозволить "урядовій машині" працювати злагоджено і стабільно".

Різниця між Центром уряду та секретаріатом Кабміну

На запитання, чим Центр уряду відрізнятиметься від секретаріату Кабміну, він заявив, що "Секретаріат, за великим рахунком, є допоміжним органом, який готує засідання уряду та забезпечує діяльність керівництва уряду", а Центр уряду має бути тим органом, який, отримавши відповідний статус, "робитиме правильну експертизу", що стосуватиметься загалом політики міністерств і ЦОВВ.

"Тобто, щоб ці політики чітко були закріплені за відповідними експертами в Центрі уряду і відповідним чином відображалися при винесенні нормативки, зокрема на засідання уряду", – зауважив посадовець.

Також Немчінов зазначив, що Центр уряду може перейняти на себе питання організаційного кадрового забезпечення міністерств.

"Зараз, коли ми робили комплексно-функціональне обстеження, ми подивилися за деякими міністерствами і ЦОВВ, функція обслуговування перевищувала понад 30%, що більше, ніж загальноприйнята практика в країнах Європейського Союзу. Декілька років працюємо з проєктом HRMIS, який займається кадрово-фінансовим забезпеченням державної служби. Зараз триває його аудит, хочемо зрозуміти, на якій він стадії, і чи ми можемо при формуванні Центру уряду його повноцінно використати для міністерств", – розповів міністр.

Разом з тим Немчінов каже, що керівником Центру уряду має бути державний секретар Кабміну.

"Ми запланували собі перший квартал цього року – фактично маємо ще місяць для того, щоб зробити перший концепт. Маю надію, що в першому півріччі зможемо вже перейти до обговорення проєкту закону з експертним середовищем. Тому що це досить серйозний документ, стосується, зокрема, винесення змін щодо політичного статусу. Ні для кого не секрет, що є юридичні баталії щодо того, чи секретаріат Кабміну має бути юридичною особою, чи мають бути як інші органи, які забезпечують роботу Верховної Ради чи президента України", – заявив чиновник, припустивши, що Центр уряду може запуститься ще до 2025 року.

Уряд опублікував План дій на 2024 рік

Очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль нещодавно опублікував План дій уряду на 2024 рік. 

"Це один із ключових документів для роботи Кабінету міністрів та центральних органів виконавчої влади", – сказав посадовець.

Перший пріоритет – обороноздатність, а також безпека для українських громадян. Це програма "Український щит".

Другий – це європейська інтеграція України.

Третій – це відбудова зруйнованого.

Четвертий – це нова ветеранська політика.

П’ятий – це освіта для успішної країни.

Шостий  – це реформа соціальної сфери. Соціальний перехід.

Сьомий – це стійка економіка.

Восьмий – це побудова ефективної цифрової держави.

Дев’ятий – це енергетична незалежність.

Десятий – це сучасна доступна медицина.

Читайте також:
Гендиректором Гендиректором "Укрінформу" став військовий журналіст Сергій Череватий
Канабіс більше не є важким наркотиком, – постанова уряду Канабіс більше не є важким наркотиком, – постанова уряду
Україна збільшує виробництво боєприпасів: Уряд ухвалив постанову Україна збільшує виробництво боєприпасів: Уряд ухвалив постанову
Уряд дав доручення обленерго щодо черговості відключень електроенергії Уряд дав доручення обленерго щодо черговості відключень електроенергії