USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

За 13 тижнів після початку контрнаступу ЗСУ втратили всього п'ять танків Leopard 2 із 71, – Forbes

Танки були втрачені між Малою Токмачівкою і Роботиним
Танк Леопард 2
Танк Леопард 2
Джерело: відкриті джерела

З початку контрнаступу і впродовж 13 тижнів українські військові втратили всього 5 танків із 71 танка Leopard 2. Про це пише видання Forbes.

Журналісти зазначають, що ще щонайменше 10 таких танків пошкоджені і перебувають на ремонті у Польщі та Німеччині. Після цього вони повернуться на фронт.

Де були втрачені танки

За даними видання, ЗСУ втратили Leopard 2 на території площею 25 квадратних миль – майже 65 квадратних кілометрів. Це площа між Малою Токмачкою на півночі і Роботиним на півдні.

Чи загинули екіпажі

Скоріше за все, пишуть журналісти, танкісти – а це загалом 20 осіб, встигли евакуюватися і не загинули. Адже на фото і відеопідтвердженнях знищених Leopard 2, які опинилися у розпорядженні Forbes, видно, що люки на танках відкриті.

Різниця між Leopard 2 і російським Т-72

Зазначимо, що особливістю Leopard 2 є те, що вони побудовані зі спеціальними відсіками для 120-міліметрових боєприпасів. При влучанні боєприпаси вибухають назовні, якнайдалі від екіпажу.

Що стосується російського Т-72, то тут ситуація інша. Його боєприпаси зберігаються під баштою. Тож коли вони вибухають, то і башта танка, і його екіпаж, розриває на шмаття.

Саме тому точний удар в Leopard 2 лише лякає екіпаж, а влучання у Т-72 стає летальним для його танкістів.

Нагадаємо, ми писали, що невідома країна викупила у Бельгії 50 танків Leopard 1 і відправить їх Україні.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?