USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів

Експорт з України через Чорне море є критично важливими для надходження харчів на світовий ринок та для української економіки
Урсула
Джерело: відкриті джерела

Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів, які постраждали від російських атак. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У соцмережі X Урсула фон дер Ляєн оприлюднила листа, адресованого президенту України Володимиру Зеленському. У ньому вона зазначає, що вихід Росії з Чорноморської угоди та атаки по українській портовій інфраструктурі на Чорному морі та Дунаї є причиною "глибокої стурбованості".

На думку фон дер Ляєн, експорт з України через Чорне море є критично важливими для надходження товарів на світовий ринок та для української економіки. Вона привітала відкриття Києвом гуманітарного коридору, який дозволив продовжити морський експорт.

"Аби підтримати ці зусилля, комісія робить доступними 50 мільйонів євро на швидкий ремонт та оновлення інфраструктури українських портів. Покращені портові потужності пришвидшать експорт харчів та інших товарів, які Україна постачає на світові ринки. Із часом наші інвестиції дозволять дозволять портам України повернутися до довоєнних обсягів експорту", – йдеться у листі.

Очільниця Єврокомісії додала, що у жовтні Україна експортувала сухопутними "лініями солідарності" 3,6 мільйона тонн товарів кораблями та ще 1 мільйон тонн залізницею та вантажівками.

"На додачу до "ліній солідарності" на суші, морські маршрути зроблять український харчовий експорт більш конкурентоздатним і передбачуваним, що піде на користь споживачам в усьому світі, в тому числі через сприяння харчовій безпеці у найбільш вразливих регіонах", – зазначила фон дер Ляєн.

Раніше ми повідомляли, що Литва виділить 2 мільйони євро на ініціативу "Зерно з України".

Читайте також:
Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше
Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, - Макрон
Telegram вживатиме заходів щодо Telegram вживатиме заходів щодо "проблемних каналів", на які вказала українська влада
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів