USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову у справі "Росія проти України": Що це за позов?

Розповідаємо деталі позову
ЄСПЛ
Джерело: відкриті джерела

Європейський суд з прав людини відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обсязі у справі "Росія проти України", повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

"Ця справа (№36958/21, – ред.) виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом Росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини. Ця скарга Росії – єдина міждержавна скарга проти України. Вона висунута за 10 групами звинувачень", – розповіли у відомстві.

У цій скарзі країна-агресор закидала Україні нібито адміністративні практики "вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та напади на російські посольства й консульства".

В цьому ж позові РФ також намагалася приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, тому що Україна "не закрила повітряний простір".

Окрім цього, Росія скаржилася на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема зобов'язати Україну відновити подачу води до тимчасово окупованого Криму. Однак суд одразу відмовив у цьому.

"Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з'явився додатковий медіамайданчик для промивання мізків та медіапривід. Але з юридичної точки зору їх очікує неминуча поразка", – так тоді прокоментував подання позову Росією міністр юстиції України Денис Малюська.

Позиція ЄСПЛ у цій справі

Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко зазначила, що Європейський суд з прав людини 23 липня 2021 року одразу відхилив прохання про забезпечувальні заходи, чітко вказавши, що Росія не надала доказів "серйозного ризику непоправної шкоди основоположним правам людини за Європейською конвенцією".

Крім цього, Сокоренко наголосила, що всі документи, подані РФ, були російською мовою, у зв'язку з чим ЄСПЛ "неодноразово давав вказівки подати всі документи офіційними мовами його роботи, англійською або французькою, однак Росія постійно відтягувала надання належним чином підготовлених документів".

"Після ретельного дослідження судом поданих державою-позивачем матеріалів і доказів, а також враховуючи поведінку Росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову в повному обсязі та вилучив його з реєстру справ", – підсумували у пресслужбі Мін'юсту.

Україна vs РФ

А от позови України проти РФ в ЄСПЛ розглядають. Більше того, в лютому Європейський суд з прав людини об’єднав справи "Україна та Нідерланди проти Росії" та "Україна проти Росії (Х)" в одне велике провадження. Таке рішення прискорить розгляд справи про повномасштабне вторгнення Росії.

Щодо іншої справи – про порушення прав людини у Криму, то тут ЄСПЛ вже призначив дату слухань на 8 листопада поточного року.

Теги: ЄСПЛ
Читайте також:
Європейський суд визнав Росію винною у порушенні прав людини в Криму Європейський суд визнав Росію винною у порушенні прав людини в Криму
Сьогодні у Страсбурзі в ЄСПЛ відбудеться слухання по справі Сьогодні у Страсбурзі в ЄСПЛ відбудеться слухання по справі "Україна та Нідерланди проти Росії"
ЄСПЛ розглядає близько восьми тисяч справ проти України ЄСПЛ розглядає близько восьми тисяч справ проти України
ЄСПЛ визнав законним обмеження навчання російською в Латвії ЄСПЛ визнав законним обмеження навчання російською в Латвії