USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

ЄС розробляє новий план зі збільшення військової допомоги Україні, – WSJ

Країни-члени розпочнуть офіційне обговорення плану найближчими дням
Україна - ЄС
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

У Європейському Союзі розпочинають роботу над новим планом надання 22 млрд доларів військової допомоги Україні. Про це пише The Wall Street Journal.

Цей крок ЄС зробить після того, як низка європейських країн збільшила двосторонню військову допомогу Україні на тлі того, що Конгрес США досі не може ухвалити законопроєкт про фінансування.

Також Євросоюз поки що не може виправити ситуацію з блокуванням допомоги в 50 млрд з боку Угорщини.

"З огляду на залежність України від зовнішньої підтримки, вибір, зроблений країнами – членами та партнерами ЄС у найближчий період, дасть змогу Україні рішуче прогресувати або серйозно підірве її здатність протистояти", – ідеться в повідомленні.

Новий план Європейського Союзу передбачає, що понад 20 мільярдів євро коштів ЄС буде повернуто в країни протягом наступних чотирьох років в обмін на їхню допомогу Україні. План виник після тижневих дебатів між Євросоюзом та його державами-членами.

Зіткнувшись із труднощами, в ЄС пропонують створити спеціалізований військовий фонд для України, який поглине близько 6,5 мільярда євро активів Європейського фонду миру і отримуватиме до 5 мільярдів євро на рік між 2024-м і 2027 роками.

Ідея полягає в тому, щоб використовувати ці гроші для спільної закупівлі кількома державами-членами боєприпасів, безпілотників і ракет ППО для України.

Решту грошей використають для оплати зростаючих витрат на програму військової підготовки Євросоюзу для України. Перш ніж новий план набуде чинності, буде перехідний період.

У документі ЄС наведено приблизну оцінку того, що цього року він може запропонувати державам-членам компенсацію за військову допомогу в розмірі 7,5 мільярда євро.

Офіційні особи Європейського Союзу заявили, що країни-члени розпочнуть офіційне обговорення плану найближчими днями.

Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявив, що, оскільки Україна все ще не отримала обіцяної допомоги, Європейський Союз повинен взяти на себе більшу роль у підтримці Києва.

Також ми писали, що зовнішньополітичне відділення Євросоюзу представило країнам-членам пропозицію оновити фонд, який надає військову підтримку Україні, оскільки ЄС переходить від надсилання зброї з наявних запасів до закупівлі нової. 

Читайте також:
Єврокомісія створила раду для контролю фінансування та запобігання корупції в Україні Єврокомісія створила раду для контролю фінансування та запобігання корупції в Україні
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура