USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Як самостійно отримати статус УБД: Покрокові інструкції

Заяву можна подавати в паперовій або електронній формі
убд
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад мільйон захисників стали на захист України. Продовжують звільняти окуповані території і нині. Тепер демобілізація військовослужбовців відбувається переважно через стан здоров'я внаслідок поранень, отриманих під час участі у бойових діях. Як самостійно отримати статус учасника бойових дій повідомили в Міноборони.

Наразі існує декілька шляхів подання документів військовослужбовцями для отримання статусу учасника бойових дій. Заяву можна подавати в паперовій або електронній формі.

Для осіб, які звільнені з військової служби

Рекомендується звертатися до ТЦК та СП за місцем реєстрації (перебування на військовому обліку). Разом із заявою потрібно подати згоду на збір та обробку персональних даних, дві кольорові фотокартки розміром 3x4 сантиметри на матовому папері.

Отримавши заяву (звернення) і згоду на збір та обробку персональних даних, представники ТЦК та СП самостійно, виключно через систему електронного документообігу, скеровують документи на розгляд відповідної комісії через військову частину.

Військова частина, отримавши заяву, готує довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та надсилає необхідні  документи на адресу відповідної комісії.

Своєю чергою комісія розглядає документи та ухвалює відповідне рішення.

Для чинних військовослужбовців або їхніх представників передбачений інший порядок.

Джерело: Міністерство оборони України

Для чинних військовослужбовців – варіант №1 

Військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби) або його представник може підписати заяву (звернення) до комісії, використовуючи портал "Дія", шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та подати їх на адресу електронної пошти: [email protected]   

Також можна з накладанням електронного цифрового підпису, згенерованого встановленим порядком, звернутися на адресу електронної пошти для надсилання звернень напряму: [email protected] 

Через портал "Дія" або напряму на адресу електронної пошти подаються:

1. Копії відповідних документів (у разі наявності) на ____ арк. в 1 прим. (вказати кількість аркушів).

2. Згода на збір та обробку персональних даних на ___ арк. в 1 прим.

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3x4 сантиметри в електронному вигляді у форматі JPG, JPEG. Зображення обличчя має заповнювати 65–70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення учасника бойових дій у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, не додаються).

4. Інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання вами особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Джерело: Міністерство оборони України

Для чинних військовослужбовців – варіант №2 

Військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби) або його представник може підписати заяву (звернення) до комісії і надіслати його через поштове відділення національних операторів поштового зв’язку на адресу відповідної комісії.

Увага! Заява (звернення) подається на адресу комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.

В цьому випадку подаються:

1. Оригінали відповідних документів (у разі наявності) на ___ арк. в 1 прим.

2. Згода на збір та обробку персональних даних на ___арк. в 1 прим.

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3x4 сантиметри на матовому папері, зображення обличчя має заповнювати 65–70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення учасника бойових дій у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, не додаються).

4. Інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання вами особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Якщо ви не знаєте, якому органу військового управління підпорядкована ваша військова частина, заява (звернення) надсилається не на комісію, а на адресу виду (роду) військ, якому вона підпорядкована, або Міністерства оборони України.

Зразки заповнення заяви (звернення) військовослужбовця Збройних сил України (особи, звільненої з військової служби), його представника можна знайти за цим посиланням.

Джерело: Міністерство оборони України

Хто має право отримати статус УБД?

В Мінветеранів раніше повідомляли, що після 24 лютого 2022 року право на статус УБД мають:

  • військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального транспорту, Управління Державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
  • поліцейські
  • особи рядового, начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби
  • співробітники Служби судової охорони
  • особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року відповідно до Закону України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" або у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.
Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський
Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка