USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Виробник форми збірної України з футболу зробив комплект для російського клубу: Яка реакція українців

Вже одна українська команда відмовилась від співпраці з компанією
форма
Джерело: відкриті джерела

Виробник форми збірної України з футболу - компанія "Joma" – зробила комплект для російського клубу. В Україні така подія одразу піддалась різкій критиці. На офіційному сайті УАФ поки що не коментували ситуацію з угодою Joma та "Зєніта".

Що сталось

У п'ятницю, 3 березня, російський "Зєніт" опублікував новий комплект форми - від компанії Joma. У клубі не повідомили, з ким саме уклали спонсорський контракт, проте на новій формі видніється символіка компанії Joma.

Компанія в Україні 

Український відділ іспанської компанії Joma, яка є виробником форми для збірної України з футболу, відреагувала на інформацію щодо роботи на ринку РФ та укладання спонсорської угоди з російським клубом "Зєніт". Про це повідомляється на сторінці українського відділу Joma у Facebook.

Joma є технічним партнером збірної України з футболу. Ще у 2017 року УАФ підписала контракт з іспанською компанією щодо постачання форми. А влітку 2021-го Joma підготувала спеціальний комплект форми для збірної перед Євро з обрисом України - зображення в межах її кордонів.

Joma й досі залишається виробником форми для збірної України. Проте тепер компанія потрапила у скандал через продовження роботи в Росії.

Реація українських команд

На появу форми "Зєніта" від Joma вже відреагував представник Першої ліги "Карпати". Клуб оголосив про припинення співпраці з компанією та уклав нову угоду з Nike.

"Ми плануємо отримати нову форму до початку весняної частини чемпіонату. Позаяк, зміна форми є тривалим процесом, то у березні наші футболісти гратимуть товариські матчі ще у старій формі. Далі заплановане поступове оновлення форми та спортивного екіпірування дитячо-юнацьких команд клубу. ФК "Карпати" не хочуть мати жодного зв'язку з компаніями, які досі працюють ринку країни-терориста", - каже директор з маркетингу ФК "Карпати" Юрій Зелик.

Крім збірної України, Joma є виробником форми для трьох клубів УПЛ - "Кривбаса", "Інгульця" та "Металіста".

Що ще варто знати

Joma не вперше потрапляє у скандал через роботу на російському ринку. Влітку 2022 компанія підготувала комплекти форми для ще двох російських клубів - ЦСКА та "Ахмата".

Після презентації нової форми перед Євро-2020 Joma не оновлювала комплекти для збірної України.

Читайте також:
25 25 "нейтральних" спортсменів із РФ і Білорусі допустили на Олімпійські ігри в Парижі
Футбольну команду другої ліги очолить жінка Футбольну команду другої ліги очолить жінка
Хто, де, коли, як довго. Короткий гід по Євро-2024 Хто, де, коли, як довго. Короткий гід по Євро-2024
Міжнародна федерація шахів тимчасово позбавила Росію членства Міжнародна федерація шахів тимчасово позбавила Росію членства