USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Влада Ірану представила нову балістичну ракету з дальністю польоту дві тисячі кілометрів

Ракета здатна нести боєголовку вагою до 1500 кг
Ракета
Балістична ракета "Хейбар"
Джерело: IRNA

В Ірані на офіційній церемонії за присутності міністра оборони та підтримки Збройних сил представили новітню балістичну ракету під назвою "Хейбар". Про це повідомляє IRNA.

"Хейбар" є новітньою версією ракет "Хорремшехр", вона працює на рідкому паливі з дальністю польоту 2000 км. Ракета здатна нести боєголовку вагою до 1500 кг.

Серед стратегічних та тактичних особливостей "Хейбар" – система наведення та управління на середній ділянці польоту. Використання цієї системи та двигунів наведення в боєголовку призводить до контролю стану та коригування траєкторії боєголовки поза атмосферою, де відбувається керування цією ракетою.

Новини за темою: Чехія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси "Куб", – Павел

Зазначається, що "Хейбар" не потребує діяльності системи наведення та управління в атмосфері й повністю несприйнятлива до атак РЕБ (Радіоелектронна боротьба). Крім того, завдяки своєму двигуну швидкість досягла 16 Махів за межами атмосфери й 8 Махів в атмосфері.

Першу версію ракети "Хорремшехр" випробували у січні 2017 року. Вона мала ті самі показники у дальності польоту та вагою бойової частини. Тоді ж стали відомі розміри ракети – діаметр 1,5 метра, вага 20 тонн та довжина 13 метрів.

Раніше

Іран будує ядерний об'єкт настільки глибоко в землі, що він, імовірно, виходить за межі радіуса дії найновішої американської зброї, призначеної для знищення таких об'єктів.

Тегеран копає тунелі в горах Загрос поблизу ядерного майданчика в Натанзі, який зазнає неодноразових диверсійних атак на тлі протистояння Ірану із Заходом через атомну програму цієї близькосхідної країни.

Теги: Іран
Читайте також:
Іран допомагає Росії будувати завод з виробництва Іран допомагає Росії будувати завод з виробництва "Шахедів", – деталі
Іран заявив про створення власної гіперзвукової зброї: Це може викликати занепокоєння Заходу Іран заявив про створення власної гіперзвукової зброї: Це може викликати занепокоєння Заходу
Контракт на понад мільйон доларів: Sky News опублікував докази продажу іранської зброї РФ Контракт на понад мільйон доларів: Sky News опублікував докази продажу іранської зброї РФ
У дронах Shahed знайшли запчастини з країн – партнерів України, – Данілов У дронах Shahed знайшли запчастини з країн – партнерів України, – Данілов