Майже вісім тисяч українських бізнесів змінили регіон своєї реєстрації від початку повномасштабної війни. Про це свідчать дані Опендатаботу.
"7820 українських бізнесів змінили регіон своєї реєстрації від початку повномасштабного вторгнення. 27% від загальної кількості компаній виїхали з Києва", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що у топ-3 регіонів, звідки підприємці переїздили від початку повномасштабної війни, також потрапили Дніпропетровщина (11%) та Донеччина (8%).
Водночас Київ також очолює перелік регіонів, куди переїздять компанії, – 22% від загальної кількості релокантів обрали саме столицю.
Попри військові дії та близькість до лінії фронту, підприємці також обирають Харківщину та Одещину – по 10% компаній змінили регіони.
"Наразі найпопулярніший маршрут для переїзду бізнесу – з Києва до Одещини: цей шлях обрали 350 компаній. Другим за популярністю став напрямок із Дніпропетровщини до Києва – 300 компаній. Замикає трійцю маршрут Київ – Харківщина – 289 бізнесів. Майже половина компаній, що змінили свій регіон реєстрації, працюють у сфері оптової торгівлі – 44%. На другому місці – компанії у сфері будівництва (6%)", – пише Опендатабот.
Замикають трійцю внутрішньо переміщених підприємств бізнеси, що здійснюють операції з нерухомістю.
Скільки бізнесів переїхали у безпечні регіони
840 бізнесів релокувалися у безпечні регіони, скориставшись урядовою програмою.
У компаній, що релокувались за цією програмою, найбільший попит мали інші регіони – переважно західні: Закарпаття, Львівська та Чернівецька області.
За допомогою уряду переїхати можна в один із 16 регіонів: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська та Київська (за виключенням Києва) області.