USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

В Україні з’явилися перші справи проти самокатників: Скільки вже притягнули до відповідальності за порушення ПДР?

Серед справ проти самокатників є й кримінальні
самокат
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В Україні з 2023 року кермувальники електросамокатів є повноцінними учасниками дорожнього руху – користувачів електросамокатів, моноколес та інших видів транспорту з електродвигунами офіційно визнали водіями, прирівняли їх до інших учасників дорожнього руху та зобов'язали дотримуватися ПДР.

Такі нововведення були, зокрема, спрямовані на врегулювання відповідальності "самокатників", адже раніше жодної згадки про ці види транспорту в українському законодавстві не було. Разом з тим держава досі офіційно не затвердила спеціальні правила дорожнього руху для електросамокатів.

Але. В Україні вже почали направляти до суду справи самокатників за порушення ПДР.

"За останні чотири роки мінімум четверо кермувальників електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до двох років з "умовним" терміном", – зазначають у "Опендатабот".

Найчастіше горе-"самокатники" отримували обвинувальні вироки за травмування пішоходів.

Наприклад, до одного ріку умовно було присуджено вінничанина, який у квітні 2022 року на орендованому самокаті травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості, а винуватцю ДТП присудили відшкодувати жінці вартість лікування (понад 108 тисяч гривень) та понад 50 тисяч гривень моральної шкоди. Від більш серйозних наслідків порушника фактично врятував його вік – на момент аварії він ще був неповнолітнім.

Проте такі випадки залишаються поодинокими – здебільшого ДТП за участі водіїв самокатів кваліфікуються як адміністративні порушення.

"Наразі за допомогою пошуковика по судовому реєстру "Бабуся" Опендатабот виявив 76 таких справ. Найчастіше самокатників притягають до відповідальності за порушення ПДР, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (ст. 124 КУпАП). Цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень", – йдеться на сайті платформи.

Відзначимо, що найпоширенішими причинами дорожньо-транспортних пригод з постраждалими в Україні у 2023 році стали перевищення швидкості, порушення правил маневрування та проїзду пішохідних переходів. Так, за перший квартал 2023 року відбулось 4538 ДТП з постраждалими – майже стільки ж, як за той самий період 2021 року. А кількість загиблих у результаті аварій зросла – на 7% до 2021 року.

Читайте також:
Військовий облік жінок та штрафи за порушення порядку використання РРО: Що зміниться в Україні з 1 жовтня Військовий облік жінок та штрафи за порушення порядку використання РРО: Що зміниться в Україні з 1 жовтня
TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей TikTok отримав штраф у 345 млн євро через порушення правил про конфіденційність дітей
В Україні пропонують ввести покарання для любителів подрифтувати на дорогах В Україні пропонують ввести покарання для любителів подрифтувати на дорогах
З 1 жовтня в Україні відновлюються штрафи за торгівлю без касових апаратів З 1 жовтня в Україні відновлюються штрафи за торгівлю без касових апаратів