USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

В Україні запровадили Інститут помічника ветеранів. Розповідаємо, для чого він і як функціонуватиме

З 1 липня проєкт стартує одразу у кількох областях
Військовий з сім'єю
Джерело: Уніан

Кабмін 19 червня на своєму засіданні затвердив проєкт постанови про запровадження Інституту помічника ветерана. Про це повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів.

У відомстві розповіли, що головними задачами помічників ветеранів стануть адаптація військових та їх сімей у мирному житті, а також допомога з оформленням необхідних довідок, супровід у навчанні чи отриманні пільг.

Де реалізовуватиметься проєкт

З 1 липня він стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях.  

Як функціонуватиме інститут ветерана

Функціонуватиме він за принципом "рівний – рівному". До обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя. Тобто військових та їх сім'ї адаптуватимуть до мирного життя після війни.

Де готуватимуть помічників ветеранів

Майбутніх помічників ветеранів готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з Міносвіти розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин. 

Новини за темою: В Україні запустили сайт з алгоритмом дій для поранених військових: Як ним скористатися

"Йдеться про координаційну підтримку або спрямування, допомогу нашим захисникам і захисницям в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг. Тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів, повинні знаходити супровід і підтримку з боку такого помічника. Він відповідатиме за певну кількість ветеранів у громаді", – зазначила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Які вимоги до кандидатів у помічники

Це має бути громадянин України, який володіє українською мовою, має освіту не нижче молодшого бакалавра. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного бюджету, місцевих бюджетів та за кошти партнерів з розвитку.

Довідково

У Дніпрі 15 червня відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів.

Він забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів.

Крім того, у Центрі готуватимуть й майбутніх помічників ветеранів – в межах реалізації експериментального проєкту Мінветеранів щодо запровадження в Україні інституту помічника ветерана.

Читайте також:
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський
Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка
Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський Верховна Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, – Веніславський
Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті