USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

В Україні з початку війни зникли безвісти 30 тисяч цивільних

Ці цифри продовжують зростати
війна зниклі безвісти
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

В Україні з початку повномасштабного вторгнення зникли 30 тисяч цивільних. Про це повідомила генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер, передає "Суспільне".

"На цей час це приблизно 30 000 осіб. І це лише цивільні особи. І натепер я не впевнена, кого саме включає ця цифра. Ми намагаємося зрозуміти, що це за цифри і що вони означають", – сказала Бомбергер.

Зазначається, що сюди можуть входити і живі люди, які були розділені зі своїми сім'ями. Це можуть бути люди, які перебувають в ув'язненні без права на спілкування. Це можуть бути люди, які загинули під час бойових дій, але тіла яких не ідентифіковані, і сім'ї не знають, де вони перебувають. Це можуть бути діти, які були незаконно депортовані.

"Сюди можна віднести багато різних обставин, за яких люди зникли безвісти", – заявила гендиректорка.

Вона також додала, що ці цифри продовжують зростати.

"До вторгнення вже була велика кількість зниклих безвісти з 2014 року. І я вперше приїхала сюди у 2014 році після виявлення масових поховань у Слов'янську. Але ті цифри, хоч і були високими, не були такими високими, як сьогодні. Зараз вони набагато вищі і їхня кількість продовжує зростати", – уточнила Бомбергер.

За її словами, це справді серйозне занепокоєння. І дуже важливо, щоб держави взяли на себе цю відповідальність відповідно до принципу верховенства права, тому що ці докази мають бути надані міжнародному суду, або суду в Україні, або суду, що діє під універсальною юрисдикцією.

У вересні уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець говорив, що зниклими безвісти за особливих обставин можуть вважатися близько 25 тисяч українців. Йшлося насамперед про тих, хто є цивільними заручниками у російському полоні. А станом на 19 жовтня близько 28 тисяч жителів України внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Читайте також:
Росія має 95 ядерних боєзарядів під Росія має 95 ядерних боєзарядів під "Іскандер": Дослідники дізналися про тактичну ядерну зброю РФ
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК