USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

В Україні хочуть підвищити тарифи на воду у два етапи

Спочатку тарифи піднімуть 1 квітня, а потім 1 липня
вода
Джерело: відкриті джерела

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), знову розгляне питання підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення у 2023 році. Про це йдеться на сайті регулятора.

Комісія планує підвищити тарифи у два етапи: спочатку 1 квітня, а потім 1 липня. Питання про підвищення тарифів буде включено до порядку денного засідання комісії у формі відкритого слухання у березні.

Зазначається, що проєкти тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення уважно перевірили, тому перерахунок відповідає вимогам чинного законодавства.

"Щоб стримати фінансове навантаження на споживачів та забезпечити надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості, регулятором було мінімізовано витрати у структурі тарифів", – йдеться у повідомленні.

Що було раніше

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, планувала підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення ще на засіданні 27 грудня.

Очікувалося, що підвищення буде здійснюватися у два етапи: з 1 січня та 1 липня 2023 року.

У Нацкомісії пояснювали намір підвищити тарифи збільшенням обсягів реалізації, видатків на оплату праці, збільшенням амортизації та подорожчанням електроенергії.

Однак тарифи на воду в Харківській, Миколаївській та Херсонській областях, що постраждали внаслідок бойових дій, піднімати не планували.

У липні 2022 року Верховна Рада прийняла урядовий законопроєкт №7427, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на деякі комунальні послуги: розподілу газу, теплової енергії – її виробництво, транспортування та постачання; послуг із постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Президент Володимир Зеленський підписав цей закон 19 серпня.

Проте 31 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), вирішила не підвищувати тарифи на холодну воду та водовідвід з 1 січня 2023 року. Про це йдеться на сайті НКРЕКП.

Голова комісії Костянтин Ущаповський запропонував направити проєкти рішень про підвищення тарифів на воду на доопрацювання. Заперечень в інших членів регулятора це не викликало.

"Під час оформлення рішення щодо вказаного питання з’ясувалося, що у зв’язку з великою кількістю зауважень та пропозицій до проєкту рішень, тривалим їх обговоренням, початком повітряної тривоги запропоновані для голосування рішення члени комісії зрозуміли по-різному та, відповідно, голосували за різні проєкти", – зазначив Ущаповський.

На сайті комісії тепер зазначається, що питання про тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення "направлено для доопрацювання (коригування)".

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
Як працюватиме система пільг після підвищення тарифів на електроенергію: Відповідь Мінсоцполітики Як працюватиме система пільг після підвищення тарифів на електроенергію: Відповідь Мінсоцполітики
Нові тарифи та підвищення пенсій: Що зміниться в Україні з 1 червня Нові тарифи та підвищення пенсій: Що зміниться в Україні з 1 червня
"Укрпошта" перестане відправляти бандеролі і знизить вартість доставки посилок у США