USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

В Україні вдвічі зріс Індекс Еспресо: Де чашка кави коштує дорожче

Найнижчі ціни на чашку кави спостерігаються у Хмельницькій області
кава
Джерело: відкриті джерела

В Україні вдвічі зросла ціна на чашку еспресо. У середньому покупцеві доведеться віддати за напій 30 гривень, повідомляється на сайті "Опендатабот".

Дослідження Індексу Еспресо від Poster POS показало, що за останні роки базовий напій у ціні зріс удвічі: з 15 гривень у 2017 році до 30 гривень – наприкінці 2023 року. Варто зазначити, що під час повномасштабного вторгнення стався різкий стрибок ціни. Так, середня вартість еспресо в країні зросла з 20 гривень до 28 гривень тільки протягом 2022 року.

У яких регіонах найвищі ціни?

Найдорожче чашечка кави буде на Одещині (36 грн), Донеччині (35 грн) та Харківщині (32 грн).

Найнижчі ціни на базовий кавовий напій в Україні на Хмельниччині (21 грн), Сумщині (23 грн), Житомирщині та Вінниччині – по 24 гривні відповідно.

Водночас у Києві за чашку еспресо попросять 30 гривень, що є середнім показником по Україні.

Джерело: Опендатабот

Індекс Еспресо

Індекс Еспресо – економічний показник, який використовується для вимірювання вартості стандартної порції еспресо в різних містах світу. Він може бути корисним для порівняння рівня цін і вартості життя в різних місцях.

Такий індикатор допомагає оцінити, наскільки велика різниця в цінах на однакові товари та послуги в різних країнах, відображаючи купівельну спроможність і рівень інфляції.

Еспресо – основна складова кожного кавового напою, тому його вартість безпосередньо впливає на ціну будь-якого напою в кафе.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2024–2026 роки. Якими будуть ціни, зарплати та чого чекати від економіки в Україні, читайте за посиланням.

Читайте також:
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки Железняк розповів, коли в Україні можуть підвищитись податки
Україна та Іспанія підписали двосторонню угоду про безпеку Україна та Іспанія підписали двосторонню угоду про безпеку