USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

В Україні схвалили комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку: Для чого це потрібно і що це означає

Україна виконала частину рекомендацій ЄС
Зеленський
Джерело: відкриті джерела

Президент Володимир Зеленський схвалив комплексний стратегічний план реформування усіх правоохоронних органів та прокуратури України – детальний документ, який розраховано до 2027-го року. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

"Схвалив комплексний стратегічний план реформування нашої системи правопорядку – усіх правоохоронних органів та прокуратури. Це детальний документ, який розраховано на час до 27-го року. Якщо говорити просто, ми маємо забезпечити таку систему гарантування справедливості та правопорядку для нашої країни, яка відповідатиме й нашій меті швидкого вступу України у ЄС, – додаємо нашої готовності реалізувати цю мету і, що не менш важливо, – гарантуємо ті основи нового суспільного договору, які очевидно окреслюються зараз при захисті нашої держави", – заявив у відеозверненні Зеленський.

Що передбачає документ?

"Органи правопорядку в ході збройної агресії Російської Федерації проти України зіштовхнулись із безпрецедентними викликами у своїй діяльності, насамперед безпековими, на які довелося оперативно реагувати. Серед них – організаційні та інші проблеми, що вплинули на здатність органів правопорядку ефективно виконувати свої функції із забезпечення національної безпеки України в низці аспектів", – йдеться в документі.

А тому комплексний стратегічний план застосовується до органів прокуратури, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, Служби безпеки України та Державної митної служби України.

Серед основного документ зосереджений на таких пріоритетах та напрямах реформування правоохоронних органів:

  • дієвість та ефективність органів правопорядку та прокуратури, як невід’ємної складової сектора безпеки і оборони;
  • послідовна кримінальна політика, пріоритетом якої є запобігання злочинності;
  • комплексна цифрова трансформація;
  • відкритість, прозорість, підзвітність, незалежність та політична нейтральність.

"Зміни в системі органів правопорядку мають бути комплексними і стосуватися всіх аспектів їх функціонування: від підготовки та добору високопрофесійних співробітників на службу до забезпечення ефективності функціонування системи з урахуванням міжнародних стандартів, зокрема, підзвітності та прозорості. Корупційні та інші ризики слід надалі мінімізувати, у тому числі шляхом посилення механізмів демократичного цивільного контролю за процесом прийняття рішень", – наголошує документ.

Що говорять в ЄС?

Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас привітав затвердження президентом Володимиром Зеленським комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку, що є однією з умов початку переговорів про вступ України до ЄС. Про це дипломат повідомив у "Твіттері". 

"Ґрунтовний план для правоохоронних органів підписаний президентом Зеленським. Частина рекомендацій ЄС виконана", – зазначив Маасікас.

У Консультативній місії Євросоюзу в Україні своєю чергою відзначили, що комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку як частини сектора безпеки і оборони України відображає ключові поради, надані КМЄС в Україні згідно з рекомендаціями Європейської комісії. 

"Цей план є прискорювачем для реформування сектора цивільної безпеки України та є важливим кроком у процесі інтеграції України в ЄС. Місія надаватиме подальшу підтримку щодо реалізації цієї стратегії, включно з розробкою наступного плану дій", – запевнили у Консультативній місії ЄС в Україні.

Початок реформи

Відзначимо, що реформувати правоохоронну систему почали ще торік, змінивши підхід до роботи зі справами, пов’язаними з сексуальним насильством в умовах війни. До прикладу, раніше потерпілих могли допитувати по 1215 разів, але зараз так не роблять. Тепер спілкування обмежується одним-двома разами й лише тоді, коли потерпілі хочуть говорити. 

Першою з регіональних прокуратур, де по-новому здійснювали процесуальне провадження в справах цієї категорії, стала Херсонська. Оскільки, саме цей регіон є одним з лідерів за кількістю випадків сексуального насильства, вчиненого російськими військовими. 

Окрім цього, уряд працює й над тим, щоб постраждалі від сексуального насильства на війні могли свідчити щодо кривдників через багато років. 

Читайте також:
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP
Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані "плівки Медведчука"
Зеленський переміг у номінації Зеленський переміг у номінації "Мрійники" за версією видання Politico
Зеленський підписав закон про бюджет на 2024 рік  Зеленський підписав закон про бюджет на 2024 рік