USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

В Україні реабілітували радянського режисера Паражданова, засудженого режимом за "гомосексуалізм"

Параджанов 1974 року був засуджений до п'яти років таборів
радянський кінорежисер Сергій Параджанов
Джерело: відкриті джерела

В Україні реабілітували радянського кінорежисера Сергія Параджанова, якого радянський режим 50 років тому засудив за "гомосексуалізм". Про це повідомив голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович.

Рішення про реабілітацію Параджанова було ухвалено ще 20 грудня минулого року. У рішенні Нацкомісії йдеться про те, що після детального аналізу кримінальної справи режисера та інших архівних документів було виявлено наявність політичного мотиву переслідування і засудження Параджанова.

"Завдяки працівникам Нацкомісії з реабілітації історична правда перемагає забуття та репресії, а також з'являється сподівання, що згодом будуть розглянуті й інші складні та резонансні справи українських дисидентів, засуджених у СРСР як за політичними, так і за сфабрикованими загальнокримінальними статтями", – зазначив Дробович.

Біографія Параджанова

Радянський режисер вірменського походження прославився одразу в кількох країнах – Грузії, Вірменії та Україні.

Сергій Параджанов вважається одним із засновників "радянської нової хвилі" і "поетичного кінематографа". Світова популярність прийшла до режисера після картин "Тіні забутих предків" і "Колір граната".

1974 року радянський режим засудив режисера до п'яти років ув'язнення в таборі суворого режиму за статтями "мужолозтво із застосуванням насильства" і "порнографія".

Параджанов епізод зґвалтування не визнавав. Варто зазначити, що процес над режисером почався після його спроб підтримати українських письменників, обвинувачених в "антирадянській пропаганді".

Нагадаємо, в боях під Бахмутом загинули актор Олександр Снігуровський та режисер Олег Бобало.

Читайте також:
Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця Регулярно спостерігаємо порушення прав ув’язнених та неналежну медичну допомогу, - з доповіді Лубінця
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікуються похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова