USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

В Україні хочуть створити зоополіцію, петиція набрала потрібну кількість голосів

Зооактивісти обурюються: в Нацполіції інколи взагалі не реагують на випадки жорстокого поводження з тваринами
зоополіція, поліція з собакою
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Петиція про створення в структурі Національної поліції України підрозділу зоополіції набрала необхідні голоси. Тепер її розгляне Кабінет міністрів. Про це йдеться на сайті уряду.

Авторка клопотання – президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова – наголошує, що з року в рік стаються нові випадки жорстокого поводження з тваринами, а поліція в більшості випадків "не володіє достатнім рівнем знань" або просто не діє, "бо не вважає тварин вартими своєї уваги".

За словами Суркової, представники Нацполіції інколи взагалі не реагують на випадки жорстокого поводження з тваринами, не знають законодавчих норм поводження з тваринами, не можуть розмежувати адміністративне та кримінальне правопорушення, не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження за ст. 299 КК України. А часто просто не виїжджають на виклик.

Підписанти відзначили, що, оскільки Нацполіція зайнята тисячами інших справ, необхідно створити спеціалізований підрозділ зоополіції в її структурі, уповноважені представники якого володітимуть спеціальними знаннями у сфері поводження з тваринами.

На думку авторки петиції, такий підрозділ міг би складати адмінпротоколи про жорстоке поводження з тваринами, відкривати кримінальне провадження за відповідною статтею та проводити досудове розслідування, тимчасово вилучати тварин, а також стежити за дотриманням власниками тварин правил їхнього утримання.

Підписанти просять Кабінет міністрів доручити Міністерству внутрішніх справ створити в структурі Нацполіції підрозділ зоополіції та розробити нормативно-правову базу для його діяльності, затвердивши відповідне положення та наділивши зоополіцію відповідними повноваженнями. Менш як за два дні петиція набрала необхідні 25 000 голосів. Тепер уряд розгляне її і дасть відповідь.

Напередодні на одному з блокпостів на околицях Дарницького району Києва поліціянти зупинили для перевірки транспортний засіб "Рено". Відтак, у салоні мікроавтобуса правоохоронці виявили дев'ять ссавців оленів один з яких, через неналежне транспортування помер.

Читайте також:
Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів
Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для Купірування та видалення пазурів: Раді пропонують заборонити оперувати тварин для "краси"
Кабмін схвалив бронювання лише половини працівників ДСНС та поліції Кабмін схвалив бронювання лише половини працівників ДСНС та поліції
Скандал з бізнесменом у київському ресторані: Звільнений підполковник поліції просить суд відновити його на посаді Скандал з бізнесменом у київському ресторані: Звільнений підполковник поліції просить суд відновити його на посаді