USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

В Україні хочуть оптимізувати виплати ВПО: Кому можуть обрізати допомогу

У Кабміні вважають, що виплати мають отримувати вразливі категорії переселенців
виплати

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

В Україні хочуть оптимізувати виплати внутрішньо переміщеним особам. Такі вимоги висувають українські партнери, заявила віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі телемарафону.

При цьому вона зазначила, що зміни з виплатами пов'язані зі зменшенням дохідної частини бюджету.

"Ми напряму прив'язані до рішень наших партнерів. Партнери висувають вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами два роки достатньо для того, щоб адаптуватися", – сказала віцепрем'єрка.

Вона розповіла, що у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Планується, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову становитимуть близько 57 мільярдів гривень.

"Уразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, наприклад, адаптувалися, або отримали житло, або мають високооплачувану роботу... підходи мають бути більш справедливими", – уточнила Верещук.

За її даними, в Україні близько 4,9 мільйона осіб, які вважаються внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. Верещук зазначила, що кількість ВПО постійно змінюється у зв'язку з міграцією людей за кордон або поверненням їх до своїх домівок (тоді вони втрачають статус ВПО), однак є і приріст їхньої кількості у зв'язку з евакуацією людей із прифронтових районів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів змінив порядок надання житла внутрішньо переміщених особам для тимчасового проживання. Більш детально про це читайте тут.

Також у листопаді Кабмін вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та виплат їм держдопомоги.

Читайте також:
Україна підписала угоду про безпеку з Португалією Україна підписала угоду про безпеку з Португалією
Усі теплові електростанції України пошкоджені або зруйновані Усі теплові електростанції України пошкоджені або зруйновані
"Мама померла в його обіймах". Історія 9-річного Іллі з Маріуполя, якого Росія зробила інвалідом і сиротою
17-річні мають стати на військовий облік у ТЦК 17-річні мають стати на військовий облік у ТЦК