USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

В Ірані пройшов перший тур президентських виборів: Хто вийшов у наступний раунд

У країні зафіксовано рекордно низьку явку виборців
Іран
Джерело: відкриті джерела

В Ірані відбудеться другий тур президентських виборів. За підсумками першого туру туди вийшли реформатор Масуд Пезешкіян і ультраконсервативний кандидат Саїд Джалілі. Про це повідомляє IRNA.

Попередні підсумки першого туру показують, що Пезешкіян набрав 10,4 млн голосів (42,5%), а Джалілі - 9,5 млн голосів (38,6%). Загалом опрацьовано понад 24,5 млн голосів по всій країні.

Зазначається, що в першому турі виборів було зафіксовано рекордно низьку явку.

Новини за темою: Іран вперше поставив РФ новітні авіабомби, – експерт

З президентських виборів вибули два інших кандидати - консервативний спікер парламенту Мохаммад Багер Галібаф (він набрав 3,83 млн голосів) і колишній міністр юстиції та внутрішніх справ Мостафа Пурмохаммаді (за нього проголосували близько 206 тисяч громадян Ірану).

Другий тур виборів має відбутися наступної п'ятниці, 5 липня.

Загибель Раїсі

19 травня президент Ірану Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ країни Хосейн Амір Абдоллахіян загинули внаслідок авіакатастрофи.

В ISW вважають, що загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі матиме серйозні наслідки для спадкоємності верховного лідера.

Хто керуватиме країною?

Після смерті Раїсі тимчасово має виконувати його обов’язки перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер.

У спікера парламенту Мохаммада Багера Галібафа і глави судової влади Голама Хоссейна Мохсені Еджеї буде 50 днів, щоб організувати президентські вибори.

Ситуація після виборі не зміниться?

Як розповідав в ефірі UWN експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс, політична ситуація в Ірані кардинально не зміниться після загибелі президента Ібрагіма Раїсі.

Ференс пояснює це тим, що постать самого президента, який загинув, була не такою популярною. Зокрема, коли він прийшов до влади, то отримав близько 17 мільйонів голосів, що, в принципі, в кількісному показнику жителів Ірану не так багато. 

Читайте також:
Ймовірно, вже через два тижні Іран буде здатний виробляти матеріал для ядерної зброї Ймовірно, вже через два тижні Іран буде здатний виробляти матеріал для ядерної зброї
Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту Роберту Мецолу переобрали президенткою Європейського парламенту
Новий президент Ірану закликав США Новий президент Ірану закликав США "скоригувати свою політику" та заявив, що посилюватиме відносини з РФ
Балістика для Росії? Іран наростив виробництво ракет після угоди з країною-агресоркою Балістика для Росії? Іран наростив виробництво ракет після угоди з країною-агресоркою