USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Unilever дозволить Росії призивати співробітників, – ВВС

Unilever перебуває під тиском, щоб вийти з Росії, але каже, що ситуація "неясна"
продукція Unilever
Продукція Unilever
Джерело: відкриті джерела

Компанія Unilever заявила, що дозволить вербувати російських співробітників, які будуть відправлені на війну в Україну, якщо їх призвуть. Гігант споживчих товарів, який має близько 3 тис. співробітників у РФ, має комерційну політику, яка охоплює добробут і безпеку працівників, пише ВВС.

За даними видання, у листі до агітаційної групи B4Ukraine компанія зазначила, що дотримуватиметься російського закону про військовий обов’язок. Проте Unilever перебуває під тиском, щоб вийти з Росії, але каже, що ситуація "неясна".

"У повідомленні B4Ukraine компанія Unilever, яка проводить кампанію за припинення діяльності компаній у Росії, щоб завдати шкоди її економіці, говорить, що цілком засуджує війну в Україні як безглуздий акт жорстокості з боку російської держави. І бере на себе відповідальність за своїх трьох тисяч співробітників. Крім того, дотримуються універсальних принципів, включаючи безпеку та благополуччя працівників", – йдеться у повідомленні.

Водночас британська компанія, яка виробляє продукцію, включаючи морозиво Marmite і Cornetto, заявила, що "знає про закон, який вимагає від будь-якої компанії, що працює в Росії, дозволяти найм персоналу, якщо його закликають".

"Ми завжди дотримуємося всіх законів країн, у яких працюємо", – написав директор з комерційних операцій і ланцюга поставок Unilever Регінальдо Ікклесато.

Разом з тим представник компанії відмовився коментувати, чи телефонували російським співробітникам. Прессекретар додав, що "ніхто й надалі не буде отримувати гроші від компанії".

Бізнес компанії у РФ

Unilever сплатила 3,8 мільярда рублів (33 мільйони фунтів стерлінгів або 41,8 мільйона доларів, – ред.) податків російській державі у 2022 році, стільки ж, скільки і в попередньому році.

Більшість її бізнесу в Росії – це засоби особистої гігієни та гігієни, але компанія продовжує постачати морозиво.

Водночас їй не вдалося знайти спосіб продати бізнес, який "російська держава уникає перспективи отримати більше благ і який захищає наших людей".

Санкції ЄС

Днями Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії, які були введені у відповідь на агресію в Україні. Обмеження продовжили ще на шість місяців – до 31 січня 2024 року.

"Рада ЄС вирішила продовжити на шість місяців – до 31 січня 2024 року обмежувальні заходи, спрямовані проти певних секторів економіки РФ", – ідеться в документі.

У раді зазначають, що наразі санкції "складаються з широкого спектра секторальних заходів, включно з обмеженнями щодо фінансів, енергетики, технологій і товарів подвійного призначення, промисловості, транспорту та предметів розкоші".

Читайте також:
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові