USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Україну включили до глобального залізничного проєкту: Зі Львова будуть їздити потяги у більшість країн Європи

Середземноморський коридор проходитиме зі Львова через усю Європу
поїзд в тунелі

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз оголосив про значний розвиток залізничного сполучення через континент, який поєднає Середземноморський регіон від південної Іспанії до України. Про це пише видання Levante.

Як повідомляє видання, наприкінці 2023 року Іспанія, яка очолює Раду ЄС, досягла важливої попередньої угоди з Європейським парламентом щодо перегляду Регламенту Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Ця угода визначає фінансування базової мережі транспорту, включаючи історично важливий Середземноморський коридор, який досягне кордону з Україною.

Середземноморський коридор проходитиме зі Львова через усю Європу. Зазначається, що пасажирські поїзди рухатимуться по ньому зі швидкістю 160 км/год. Це дозволить перетинати національні кордони за 25 хвилин, а також забезпечить швидкісне та ефективне сполучення між країнами.

Залізничний шлях від південного берега Іспанії до Львова
Джерело: скріншот

"Середземноморський коридор буде єдиним коридором TEN-T, який повністю пройде через Європу із заходу на схід", - зазначив урядовий уповноважений з питань прибережної залізничної осі Жозеп Вісент Бойра.

Новий регламент встановлює чіткі терміни завершення будівництва TEN-T, зазначаючи, що базова мережа має бути готова до 2030 року, розширена базова мережа – до 2040 року, а глобальна мережа – до 2050 року.

Зазначається, що новий коридор, який поєднає ініціативи Іспанії та ЄС, є кроком у напрямку покращення транспортної інтеграції в Європі та сприятиме ефективній мобільності та торгівлі між країнами ЄС. 

Раніше ми повідомляли, що "Укрзалізниця" залучатиме до охорони своєї інфраструктури ветеранів-залізничників. Навчання зокрема буде проводитися за допомогою онлайн-платформи для ветеранів, яку створює "Крук" разом із Фондом "Відродження".

Читайте також:
У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки У 2024 році 59% нових ФОПів в Україні відкрили жінки
ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів ТЦК передали Нацполіції інформацію про 94,5 тисяч ухилянтів
Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState
ДБР виписало підозру голові ФСБ РФ Бортнікову і ще 20 ДБР виписало підозру голові ФСБ РФ Бортнікову і ще 20 "фсбешним" генералам