USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Українці витратили перший мільярд на ремонт своїх будівель за "єВідновленням"

Переважно кошти витратили на придбання будівельних матеріалів та скла
зруйноване житло війна

Зруйнований будинок внаслідок атаки росіян

Джерело: відкриті джерела

За програмою "єВідновлення" власники пошкодженого російськими обстрілами житла витратили на ремонти вже понад 1 млрд гривень. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Переважно кошти витратили на придбання будівельних матеріалів та скла.

"Гроші за програмою державної грошової допомоги "єВідновлення" цільові і їх можна витратити лише на будівельні матеріали та послуги для ремонтів. Понад дві тисячі підприємців будівельної галузі пропонують свої послуги, переважна кількість – це малий та середній бізнес. Для них це можливість стати "видимими" та забезпечити своїми послугами тих, хто цього зараз надзвичайно потребує", – розповіли у відомстві.

До програми "єВідновлення" приєдналися вже 2 тис. 307 представників бізнесу. З них 296 (13%) – юридичні особи, 2011 (87%) – ФОПи.

Загалом понад 69 тисяч українців подали заявки на отримання грошової допомоги для відновлення пошкоджених домівок, понад 37 тисяч вже отримали її.

Раніше

Програма компенсації за пошкоджене житло "єВідновлення" з листопада 2023 року стала доступною для співвласників зруйнованого житла. Громадяни можуть подати заяву в "Дії" та отримати компенсацію, поінформували в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

"Раніше подати заяву в "Дії" на одержання компенсації за зруйноване житло могли лише одноосібні власники квартири чи будинку. Тепер зробити це можуть і співвласники знищених домівок. Для цього необхідно разом подати в застосунку одну спільну заяву або декілька окремих", – йдеться у повідомленні.

Після цього комісія органу місцевого самоврядування опрацює повідомлення та визначить суму компенсації для кожного співвласника відповідно до його частки у власності. Кожен із них отримає окремий житловий сертифікат у "Дії".

Новини за темою: Програмою "єВідновлення" зможуть скористатися ще 12 категорій бізнесу: Хто саме?

Документ можна буде використати, щоб самостійно придбати нову квартиру чи будинок або обʼєднати житлові сертифікати з іншими людьми, щоб разом придбати нове спільне житло.

Заявки в "єВідновлення"

1 серпня 2023 року стартувала реєстрація заявок на компенсацію вартості житла, втраченого внаслідок вторгнення Росії.

Так, можна оформити заявку на компенсацію вартості житла, скориставшись для цього сервісом порталу "Дія". Це ще один етап спеціальної державної програми для українців, які втратили свої помешкання внаслідок війни.

Хто може отримати компенсацію, ми писали тут.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії