USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Українська розвідка отримала списки людей, яких Росія хоче вербувати для спецоперації "Майдан-3"

Росіяни масово скуповують та створюють Телеграм-канали для пропаганди
Андрій Юсов
Андрйі Юсов
Джерело: відкриті джерела

Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало списки осіб, яких Москва може залучити до так званої операції "Майдан-3". Про це заявив представник ГУР Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода".

"Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії", – сказав він.

Для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні, каже представник ГУР, здійснюється масова купівля та створення Телеграм-каналів. Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику у соцмережах.

"Зараз буквально в живому часі продовжується активна "закупівля" різноманітних інструментів, починаючи від Телеграм-каналів, сторінок в різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень, відповідно, ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють", – зазначив представник ГУР.

Операція, мета якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву "Майдан-3". За словами Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена у Росії і бере початок із радянських спецслужб.

"Таку назву дали в Росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські заходи і ксенофобські заходи як в Україні, так і за кордоном. Так, для них "майдан" – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми згадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, українського підпілля називались красивими українськими милозвучними словами", – уточнив Юсов.

Нагадаємо, комітет з питань розвідки при президентові України заявив, що спецоперація "Майдан-3" досягне своєї кульмінації у березні – травні 2024 року. Протягом найближчих тижнів ворог планує кинути максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів.

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, – Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, – Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"