USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Україна переходить на зимовий час: Коли переводити годинники

Стрілки годинника переводять на одну годину назад
зимовий час
Джерело: відкриті джерела

У неділю, 29 жовтня, о четвертій ранку українці переводять стрілки годинника на одну годину назад.

Перехід на зимовий час в Україні зазвичай відбувається в останню неділю жовтня. На цю ніч о 4:00 ранку годинник переводять назад на одну годину, стаючи 3:00 ранку. Цей перехід покликаний подовжити світлий час дня в ранкові години.

Коли в Україні почали переводити годинники

Законодавчо закріпили зміну часу двічі на рік в Україні постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України". Вперше ж перевели годинники в країні ще за часів Радянського Союзу у 1981 році. Тоді таким чином намагалися економити електроенергію.

За часів незалежності перехід на літній та зимовий час кілька разів намагалися скасувати. Востаннє така спроба була у жовтні 2020 року. Тоді нинішній голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подав законопроєкт, який передбачає скасування переведення стрілок годинника та встановлення в Україні єдиного часу.

3 березня 2021 року законопроєкт було ухвалено у першому читанні. Проте 19 березня Рада відмовилася прийняти його в цілому. Це питання лишається невирішеним і досі.

Як усе почалося?

Перехід на літній і зимовий час почався ще в ХІХ столітті. Спочатку пропонувалося зміщення годинника вперед на дві години влітку і повернення його назад на дві години взимку. Однак цю пропозицію не було реалізовано.

Наскільки відомо, ідея переходу на літній і зимовий час була вперше впроваджена в практику в Німеччині за часів Першої світової війни в 1916 році як захід економії енергії. Інші країни, включно з Великою Британією і США, незабаром наслідували цей приклад. Введення літнього часу давало змогу заощадити електроенергію, оскільки світлий час дня більше відповідає активному способу життя людей.

У різні періоди історії в різних країнах правила і дати переходу на літній і зимовий час змінювалися. У деяких місцях цю практику було тимчасово скасовано і потім відновлено. Нині більшість країн у світі застосовують систему переходу на літній і зимовий час, хоча дати та правила можуть відрізнятися.

Читайте також:
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР