USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Україна передала Росії засудженого митрополита УПЦ в рамках обміну полоненими

Йдеться про митрополита Іонафана, якого визнали винним у посяганні на територіальну цілісність України
Митрополит Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафан Єлецьких
Джерело: відкриті джерела

Митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана Єлецьких передали РФ у рамках обміну полоненими 25 червня. Про це повідомляє BBC з посиланням на представника Генштабу ЗСУ Андрія Ковальова.

За словами Ковальова, Іонофан дав згоду на свій обмін 10 квітня цього року.

РПЦ повідомила, що їхній наставник Кирило зустрівся з Іонафаном і нагородив його церковним орденом Сергія Радонезького I ступеня.

Як пишуть інші українські ЗМІ, митрополита обміняли одразу на кількох військовополонених захисників. Про його звільнення просив особисто патріарх РПЦ Кирило Гундяєв.

Хто такий Іонафан і за що його судили?

Митрополит Іонафан народився і виріс у Росії, але в Україні жив і служив ще з кінця 1980-х.

У серпні минулого року Іонафан був засуджений до п'яти років ув'язнення. Перед цим у січні президент Зеленський призупинив його громадянство. 10 квітня 2024 року Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених при СБУ включив митрополита до списків на обмін полоненими.

Як відомо, у жовтні 2022 року СБУ під час обшуків у Тульчинській єпархії УПЦ МП виявила низку пропагандистських листівок, зокрема з українською територією у складі РФ. Найцікавішою знахідкою був твір "Гімн-молитва за Росію".

У суді митрополит визнав, що мав інструкцію із зашифрованого спілкування з абонентами в Росії, яку, за його словами, надав йому "товариш із РФ".

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?