USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

МВФ офіційно оголосив про виділення Україні ще одного траншу на 2,2 млрд доларів

Вони будуть спрямовані на бюджетну підтримку
МВФ

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Міжнародний валютний фонд виділив Україні черговий транш на суму 2,2 млрд доларів. Про це йдеться в повідомленні МВФ.

Там зазначили, що Рада директорів МВФ завершила четвертий перегляд програми розширеного фінансування в рамках механізму розширеного фінансування для України. Це дало змогу виділити Україні близько 2,2 млрд. доларів, які будуть спрямовані на бюджетну підтримку.

"Попри складні умови, показники України в рамках програми EFF залишаються високими. Усі кількісні критерії ефективності до кінця березня були досягнуті, а всі структурні орієнтири на кінець червня були виконані вчасно або з невеликим запізненням", - заявили в МВФ.

До того ж там підкреслили, що попри те, що перспективи залишаються надзвичайно невизначеними, українська економіка продовжує залишатися стійкою.

Новини за темою: У рамках Меморандуму з МВФ Україна планує продати два держбанки

Зазначимо, що нещодавно Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому нову і фінальну версію законопроєкту про реформу Бюро економічної безпеки. Ухвалення цього проєкту було однією з вимог МВФ.

Також ми писали, що Кабінет міністрів розробив та вже ухвалив концептуальну записку для державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" з її переорієнтацією на малі та середні підприємства (МСП). Тобто держава вже виконала всі маяки, передбачені Меморандумом щодо програми розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним Фондом (МВФ) на березень.

Нагадаємо, у 2023 році Міжнародний валютний фонд оприлюднив 19 структурних маяків, які Україна пообіцяла виконати в рамках програми співпраці на 15,6 млрд доларів. 17 із них були розраховані на 2023 рік, і лише два – на 2024-й. 

На 2024 рік передбачено три транші: 2,2 млрд доларів у середині червня, потім по 1,1 млрд доларів на початку вересня і грудня.

 
Читайте також:
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Українці можуть взяти енергообладнання в кредит під 0%: Запрацювали нові фінансові програми Українці можуть взяти енергообладнання в кредит під 0%: Запрацювали нові фінансові програми
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом