USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Україна через дефіцит операторів розмінування планує залучати до справи більше жінок

У цьому процесі держава розраховує на підтримку Канади
Розмінування
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, у тому числі дефіцит операторів із розмінування, тому має намір залучати до цього процесу жінок. У цьому напрямку держава розраховує на підтримку Канади, зазначила на зустрічі перша віцепрем'єр Юлія Свириденко з послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл.

За словами посадовиці, Кабмін прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів і ветеранок, осіб, постраждалих від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері протимінної діяльності. У цьому напрямку держава розраховує на підтримку Канади. 

"Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, ми потребуємо більше операторів з розмінування, більше техніки, навчання саперів. Сподіваємося, що канадські партнери приєднаються до створення відповідних програм із навчання протимінній діяльності, зокрема, для жінок", – сказала Свириденко.

Також міністри розглядають питання державного фінансування приватних операторів. Це дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії активно приєднуватися до процесу розмінування українських земель.

"Гендерна рівність розглядається як невіддільна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів, як розмінування", – додала Свириденко.

Нині в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО "Жінки, мир і безпека", підсумувала перша віцепрем'єр.

Новини за темою: Чудова сімка: Полтавські інженери в гаражі створюють дрони для розмінування території

Чверть території України залишається замінованою

Станом на початок квітня в Україні лишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами 25% територій. Найбільш щільно замінованими територіями є деокуповані регіони.  

За словами глави Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка, за два роки сапери виявили та знищили понад 780 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Наразі в структурі МВС працюють близько двох тисяч саперів, проте з часом їхню кількість планують збільшити до 2 тис. 800 фахівців.

Водночас після вторгнення Росії 2022 року територія України стала найбільш замінованою у світі, обійшовши за цим показником навіть Афганістан і Сирію, повідомляв міжнародний аналітичний центр Globsec.

Читайте також:
Росія має 95 ядерних боєзарядів під Росія має 95 ядерних боєзарядів під "Іскандер": Дослідники дізналися про тактичну ядерну зброю РФ
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК