USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

УІНП визнав Михайла Булгакова символом російської імперської політики

На думку експертів, письменник був явним українофобом
Пам'ятник Михайлу Булгакову в Києві

Пам'ятник Михайлу Булгакову в Києві

Джерело: відкриті джерела

Експерти з Українського інституту національної пам'яті визнали об'єкти, присвячені письменнику Михайлу Булгакову, символами російської імперії, а їхнє розповсюдження вважатиметься російською пропагандою. Про це йдеться в повідомленні УІНП.

Там зазначили, що попри те, що письменник народився і проживав в Україні, його сім'я була вихідцями з Орловської губернії, а сам він був українофобом.

"Письменник, незважаючи на роки життя в Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення незалежності, негативно відгукувався про становлення української держави та її керівників. З-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму та кремлівського виправдання етноциду в Україні", – зазначають в інституті.

Крім того, в УІНП вважають, що твори Михайла Булгакова свідчать про упередженість до українського світу.

"З позицій російської манії величі та обстоюючи єдину неподільну імперію, він у творах не презентує жодного позитивного персонажа-українця, пародіює або глузливо перекручує українську мову, кепкує з Української автокефальної церкви, заперечує саме існування української нації", – ідеться в повідомленні.

Зокрема, у "Білій гвардії" одним із прототипів є власник будинку на Андріївському узвозі Василь Листолюб, де проживала родина письменника. У тексті Булгаков змальовує його жадібним боягузом і пристосуванцем, пізніше його донька обурювалася і протестувала проти такого зображення її батька.

Тож експерти наголошують, що Михайло Булгаков упереджено та виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість напряму пов'язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією.

Згідно з висновком Інституту національної пам'яті, перебування в публічному просторі встановлених на честь Булгакова пам'ятників, пам'ятних знаків є пропагандою російської імперської політики.

Суперечки щодо Булгакова

Як відомо, ще 2021 року навколо твору Булгакова "Майстер і Маргарита" розгорівся скандал. Тоді в українських медіа поширювалася інформація, що на території країни заборонили цю книгу.

Однак невдовзі президент Володимир Зеленський цю інформацію спростував, наголосивши, що в Україну заборонили ввезення тільки одного з видань "Майстра і Маргарити" через те, що в описі книжки згадуються російські культурні діячі, які публічно підтримали агресію РФ.

Тоді ж президент сказав, що Булгаков – український письменник, "якого, як і наші українські території, ми нікому не збираємося віддавати або дарувати".

Варто також зазначити, що в Києві раніше функціонував історичний будинок-музей Михайла Булгакова, де навіть збереглися особисті речі письменника.

Але наприкінці серпня 2022 року Національна спілка письменників України закликала закрити музей через те, що Булгаков "паплюжив Україну" у своїх творах.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
YUNA 2024: Коли цьогоріч відзначатимуть українських артистів, які яскраво проявили себе протягом 2023 року YUNA 2024: Коли цьогоріч відзначатимуть українських артистів, які яскраво проявили себе протягом 2023 року