USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Угорщина претендуватиме на Закарпаття, якщо Україна впаде внаслідок війни, - угорський депутат

Це не вперше, коли угорські політики роблять сумнівні заяви щодо Закарпаття
Ультраправа партія Угорщини Mi Hazank
Ультраправа партія Угорщини Mi Hazank та її лідер Ласло Тороцкаи
Джерело: відкриті джерела

Лідер угорської ультраправої партії "Mi Hazank" Ласло Тороцкой заявив про претензії на українське Закарпаття в разі втрати Україною державності внаслідок війни. Про це повідомляє видання Index.

Під час виступу на річній партійній конференції в Будапешті, Тороцкаї заявив, що "тиск міжнародних фінансистів" призвів до війни на території України, яка "зруйнує Європу і відправить економіку континенту на дно".

Також він стверджував про те, що "Україну купив BlackRock", інвестиційний фонд, який має в розпорядженні понад 10 трильйонів доларів.

Водночас лідер партії наголосив, що виступає за мирне врегулювання війни шляхом переговорів. Утім, якщо "державність України припиниться", то Mi Hazank претендуватиме на Закарпаття.

Нагадаємо, що Угорщина неодноразово заїкалася про статус Закарпаття. Зокрема, у листопаді 2022 року Тороцький побажав Польщі з нагоди Дня незалежності знов мати спільний кордон з Угорщиною та опублікував провокативне фото, зроблене після захоплення Будапештом Закарпаття 1939 року, де поляк та угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа.

Також у скандал потрапляв прем'єр країни Віктор Орбан, який прийшов на футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті з шарфом, на якому зображено карту "Великої Угорщини" з частинами сусідніх держав у її складі.

Крім того, угорський уряд минулого року теж пішов на провокацію, опублікувавши відео із закликом до мирних переговорів, на якому показали мапу України без Автономної Республіки Крим.

Читайте також:
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України
Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт
У Дніпрі місцевий допомагав окупантам У Дніпрі місцевий допомагав окупантам "обходити" українську ППО: СБУ затримала зрадника
В Україні хочуть законодавчо розділити пільги для ветеранів радянського періоду та сучасності В Україні хочуть законодавчо розділити пільги для ветеранів радянського періоду та сучасності