Російські загарбники у середньому перебувають у полоні в Україні 2-3 місяці, при цьому доступ до них мають міжнародні організації, журналісти та правоохоронні органи. Про це повідомляють у Міністерстві юстиції України.
"Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україні виникла необхідність забезпечення утримання військовополонених. Цю функцію було покладено на Міністерство юстиції України. Ми створили дільниці та табір для тримання військовополонених і забезпечили їх утримання згідно з Женевською конвенцією", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що рашистів утримують в умовах, "в яких живуть, харчуються і медично обслуговуються офіцери Збройних сил України".
"У полоні в середньому росіяни перебувають 2-3 місяці. При цьому до них мають доступ міжнародні організації, журналісти, різні правоохоронні органи. Україна показує, що навіть з військовополоненими ми поводимось гідно", – додають у відомстві.
Скільки Україна витрачає на одного російського військовополоненого
Україна витрачає на утримання одного російського військовополоненого близько 10 тисяч гривень на місяць. Про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв'ю Укрінформу.
"Якщо говорити про більш-менш нормально прораховану вартість утримання бранця в таборі за підсумками 2022 року, з урахуванням забезпечення табору, з податками, зарплатами, комунальними витратами – ця сума становить близько 10 тисяч гривень на одного бранця на місяць", – сказала вона.
За словами Висоцької, коли раніше в Мін'юсті говорили про три тисячі гривень на місяць на утримання одного російського військовополоненого, то враховували витрати на харчування та комунальні послуги.
"Це був дуже грубий підрахунок і некоректний, оскільки в суму не врахували оплату праці персоналу, охорони, конвою тощо", – пояснила вона.
В той же час заступниця міністра юстиції зазначила, що утримання ув'язнених у СІЗО за підсумками 2021 року (торік їх не підбивали), обійшлося в близько 130 тисяч гривень на рік. Тобто на одного утримуваного – близько 11 тисяч гривень на місяць.