USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Міноборони працює над електронним направленням на ВЛК у застосунку "Резерв+"

Це необхідно для того, щоб розвантажити ТЦК і не створювати додаткових черг
військові ВЛК
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

У Міністерстві оборони мають намір впровадити електронне направлення для проходження військово-лікарської комісії для осіб зі статусом "обмежено придатний", який нещодавно був скасований. Про це розповіла заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі "Суспільного".

За її словами, військовозобов’язані матимуть можливість вибрати або отримати направлення на проходження ВЛК під час особистого візиту до ТЦК, або отримати його в застосунку "Резерв+". Застосунок використовуватимуть у такому випадку, щоб розвантажити ТЦК і не створювати додаткових черг.

"Фактично за згодою людини, якщо вона хоче, ми можемо вивантажити це в Резерв+. Це за бажанням людини", – пояснила вона.

"Резерв+" можуть прирівняти до паперового військового квитка

На кінці травня в Міноборони повідомили, що вже за кілька тижнів інформацію із нового застосунку від Міноборони "Резерв+" прирівняють до військово-облікового документа. Очікується, що він буде мати таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи приписне свідоцтво.

Також найближчим часом у цьому додатку з’явиться QR-код.

Повторний медогляд

Нагадаємо, що до 4 лютого 2025 року військовослужбовці, яким було надано статус обмежено придатного, мають пройти повторну ВЛК.

Після повторного огляду їх визнають або придатними, або непридатними до військової служби.

За скільки часу треба пройти ВЛК?

В Україні з жовтня минулого року скоротили терміни проходження військово-лікарської комісії. Нині військовозобов'язані мають чотири дні на медогляд.

Крім того, встановлено граничні строки проведення досліджень і медоглядів військовозобов’язаних, а саме:

  • проведення медичних оглядів щодо придатності до військової служби – не більше як чотири робочі дні;
  • проведення лабораторних досліджень – не більш як три робочі дні;
  • проведення інструментальних досліджень – не більш як три робочі дні.
Читайте також:
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"
Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі
ISW про ISW про "мирну ініціативу" Путіна: Диктатор намагається схилити Захід до поступок