Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив рівень ризику розповсюдження вірусу віспи мавп з "низького" до "помірного". Про це пише DW.
Видання нагадує, що 15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу.
При цьому міністр охорони здоров'я Німеччини Карл Лаутербах заявив, що для населення ФРН наразі цей вірус не становить серйозної загрози.
"Випадок у Швеції нічого не змінить в оцінці ризику для Німеччини та Європи", – зазначив він.
Що відомо про захворювання?
Інкубаційний період становить 4–20 днів, у середньому 12. Починається захворювання гостро, раптово, з підвищення температури тіла, м'язового і головного болю, можливі нудота, блювання, втрата апетиту, прострація, фарингіт, задишка і кашель з мокротинням або без нього.
Як і при звичайній віспі, висип з'являється на слизових оболонках рота, статевих органах, кон'юнктиві й рогівці. Спочатку елементи висипу з'являються на голові, а потім швидко поширюються на тулуб і кінцівки, охоплюючи також долоні й підошви. Більшість елементів висипу мають розміри 3–15 мм діаметром.
Загальна тривалість захворювання – до двох-трьох тижнів.
Як передається?
Мавпяча віспа може передаватися через тісний контакт. Захворювання викликає грипоподібні симптоми та гнійні ураження на тілі.
А також повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
В природних умовах проживання мавп це відбувається при обробленні тушок мавп, яких використовують потім для готування їжі.
Лікування
Усіх хворих на мавпячу віспу госпіталізують, їм забезпечують спеціальний режим.