USD
НБУ
41.32
Готівка
41.60
EUR
НБУ
45.80
Готівка
46.30
Втрати росіян: 6 3 4 8 6 0 (+1060)
USD
НБУ
41.32
Готівка
41.60
EUR
НБУ
45.80
Готівка
46.30

В ЄС підвищили рівень загрози вірусу віспи мавп

15 серпня виявили перший випадок інфікування такою хворобою у Швеції
віспа мавп
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Європейський центр із профілактики захворювань і боротьби з ними підвищив рівень ризику розповсюдження вірусу віспи мавп з "низького" до "помірного". Про це пише DW.

Видання нагадує, що 15 серпня Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила випадок інфікування пацієнта у Швеції новим штамом вірусу.

При цьому міністр охорони здоров'я Німеччини Карл Лаутербах заявив, що для населення ФРН наразі цей вірус не становить серйозної загрози.

"Випадок у Швеції нічого не змінить в оцінці ризику для Німеччини та Європи", – зазначив він.

Що відомо про захворювання?

Інкубаційний період становить 4–20 днів, у середньому 12. Починається захворювання гостро, раптово, з підвищення температури тіла, м'язового і головного болю, можливі нудота, блювання, втрата апетиту, прострація, фарингіт, задишка і кашель з мокротинням або без нього.

Новини за темою: ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через спалах мавпячої віспи

Як і при звичайній віспі, висип з'являється на слизових оболонках рота, статевих органах, кон'юнктиві й рогівці. Спочатку елементи висипу з'являються на голові, а потім швидко поширюються на тулуб і кінцівки, охоплюючи також долоні й підошви. Більшість елементів висипу мають розміри 3–15 мм діаметром.

Загальна тривалість захворювання – до двох-трьох тижнів.

Як передається?

Мавпяча віспа може передаватися через тісний контакт. Захворювання викликає грипоподібні симптоми та гнійні ураження на тілі.

А також повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

В природних умовах проживання мавп це відбувається при обробленні тушок мавп, яких використовують потім для готування їжі. 

Лікування

Усіх хворих на мавпячу віспу госпіталізують, їм забезпечують спеціальний режим.

Читайте також:
Новий варіант COVID-19 XEC шириться Європою. Які ознаки цього штаму коронавірусу? Новий варіант COVID-19 XEC шириться Європою. Які ознаки цього штаму коронавірусу?
В Африці фіксують новий спалах мавпячої віспи. Найважча ситуація в Конго В Африці фіксують новий спалах мавпячої віспи. Найважча ситуація в Конго
Українські лікарі вперше у світі провели операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми хоріоїдеї великого розміру в дитини Українські лікарі вперше у світі провели операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми хоріоїдеї великого розміру в дитини
У столиці серед учнів зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції У столиці серед учнів зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції