USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

В ЄС хочуть зібрати 1,5 млрд доларів для закупівлі снарядів Україні, – FT

Цю ініціативу взяла на себе Чехія
Снаряди

Ілюстративне фото

Джерело: Мілітарний

Країни Європейського Союзу хочуть зібрати 1,5 мільярда доларів у вигляді екстреного фінансування, щоб забезпечити Україну артилерійськими снарядами. Про це повідомляє видання Financial Times.

Ініціатором із закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Чехія, щоб компенсувати тупикову ситуацію в Конгресі щодо допомоги США і затримок у європейському виробництві.

Чехи взяли на себе ініціативу, поки європейські столиці сперечаються про продовження основного механізму військової підтримки Києва з боку Євросоюзу.

Офіційні особи, знайомі з ходом обговорень, кажуть, що країні потрібні європейські партнери, щоб допомогти виділити 1,5 млрд доларів на закупівлю боєприпасів, яку Прага організовує відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

"Чехи виконали всю роботу, але їм потрібні гроші від інших", – розповіло джерело, знайоме із ситуацією.

За словами співрозмовників видання, деякі члени вже зробили свій внесок у чеську ініціативу.

Новини за темою: Збройний завод Nammo у Фінляндії уп'ятеро збільшить випуск снарядів через війну в Україні

Видання зазначає, що посли ЄС не змогли досягти угоди щодо закупівлі боєприпасів за межами блоку на зустрічі в Брюсселі в середу і поставили за мету узгодити правила нового вливання капіталу до саміту лідерів Євросоюзу 21 березня.

Німеччина наполягає на тому, щоб її умовний внесок у розмірі приблизно 1,25 млрд євро було зменшено, щоб відобразити її велику двосторонню військову допомогу Україні, яка цього року становитиме 7 млрд євро.

Франція і Греція наполягають на тому, що розширений EPF має закуповувати зброю і боєприпаси тільки у виробників Євросоюзу і Норвегії, що не дасть йому змоги фінансувати чеський план або боєприпаси зі США.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Чехія знайшла за кордоном сотні тисяч артилерійських боєприпасів, які могла б доставити в Україну.

За словами президента Петра Павела, країна могла б здійснити передачу снарядів за лічені тижні, якщо заручиться фінансуванням від США, Німеччини, Швеції та інших країн.

Читайте також:
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках В Україну вже прибувають перші партії боєприпасів у рамках "чеської ініціативи"
Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі Сьогодні стартує Саміт миру у Швейцарії: Хто приїде, чого від нього чекати та інші деталі
ISW про ISW про "мирну ініціативу" Путіна: Диктатор намагається схилити Захід до поступок