USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

У США пояснили, чому допомога Ізраїлю та Україні повинна бути об’єднаною

Якщо Путіну дозволять продовжувати діяти безкарно, він не тільки не зупиниться в Україні, а попрямує в наступну країну НАТО
Остін і Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони США Ллойд Остін
Джерело: відкриті джерела

Міністр оборони Ллойд Остін і держсекретар Ентоні Блінкен під час слухання у сенатському Комітеті з асигнувань переконували, що "без фінансової підтримки США і НАТО українці можуть програти цю війну". Про це пише "Голос Америки".

Блінкен зазначив, що в разі припинення допомоги Україні з боку Сполучених Штатів європейські партнери, скоріше за все, також зупинять свою підтримку.

"По-перше, те, що ми бачимо зараз, – це дивовижне об’єднання НАТО. Альянс, який насправді стає сильнішим і більшим проти агресії Путіна. Альянс, окремі його члени, які істотно активізувались. З точки зору розподілу тягаря, це приклад, коли ми спостерігаємо дуже значний розподіл тягаря, який майже напевно зникне, якщо ми підемо", – сказав він.

Держсекретар наголосив, що якщо Путіну дозволять продовжувати діяти безкарно, він не тільки не зупиниться в Україні, а потенційно попрямує в наступну країну блоку, що викличе виконання нами наших обов'язків за статтею 5 НАТО.

"Це надіслало б також сигнал агресорам в усьому світі: якщо йому це зійде з рук, то ми також можемо. І тоді ми, скоріше за все, матимемо світ, повний конфліктів. І це світ, який не підходить Сполученим Штатам. Для нас значно краще підтримати наші зусилля зараз, домагаючись успіху, ніж заплатити значно вищу ціну пізніше, коли нам доведеться мати справу з агресією", – додав він.

Остін же зазначив, що якщо "Путін досягне успіху, він не зупиниться на Україні. Якщо ви – країна Балтії, ви думаєте: я – наступний. І, знаєте, я не сумніваюся, що рано чи пізно він кине виклик НАТО, і ми опинимося у перестрілці".

При цьому додав, що у Вашингтоні розуміють стратегію Путіна затягнути цю війну. І запевнив, що США намагаються зробити все можливе, аби підтримати Україну.

"Важливо нагадати собі, що те, що відбувається в Україні, та те, що відбувається в Ізраїлі, має значення не лише для України та Ізраїлю, це має значення для нас. Це також впливає на нашу національну безпеку. Ми також повинні нагадати собі, що ці країни воюють щодня і там щодня гинуть люди. В Україні Путін продовжує атакувати мирне населення та здійснювати огидні воєнні злочини. Тож ці країни терміново потребують ресурсів, щоб вони могли продовжувати захищати свою суверенну територію", – резюмував Остін.

Блінкен зауважив, що допомогу Україні та Ізраїлю не варто розділяти, оскільки обидві війни, за його словами, пов'язані між собою: "Путін дуже сильно намагається скористатися нападом ХАМАСу на Ізраїль, він сподівається, що це відверне нас, нашу увагу від України та від його агресії в Україні. І що це призведе до того, що Сполучені Штати відкликають свої ресурси, припинять свою підтримку. Водночас він об’єднався саме з тими елементами, які намагаються посіяти хаос в Ізраїлі. Тому ми вважаємо, що ці речі дуже об’єднані і це є однією з причин, чому наш запит є спільним".

Нагадаємо, раніше радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що війна між Ізраїлем і ХАМАСом може перерости у ширший регіональний конфлікт.

Світовий банк прогнозує збільшення цін на нафту в разі ескалації війни між Ізраїлем та ХАМАСом.

Водночас військовий кабінет Ізраїлю одностайно ухвалив рішення про розширення наземної операції у Секторі Гази. А прем'єр Ізраїлю закликав всіх готуватися до того, що битва у Газі буде довгою і тяжкою.

Читайте також:
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів
Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду Трампа допущено до президентських виборів у Колорадо, - рішення Верховного суду
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України
Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт Військові можуть отримати доплати за знищену техніку та вислугу років: Комітет підтримав проєкт