USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

У російському полоні знаходиться 25 тисяч цивільних українців. Міжнародних конвенцій для їх повернення немає, - Лубінець

Росія категорично не бажає включитися в процес повернення українських громадян
полон РФ
Джерело: AP photo

В російському полоні, на даний момент, знаходиться 25 тисяч цивільних українців. І у світі не існує ні міжнародних конвенцій, ні алгоритму їх повернення через процедуру обміну, як це діє з військовополоненими, заявив омбудсмен Дмитро Лубінець, повідомляє Радіо Свобода.

Він зазначив, що у держави є певні напрацювання у цьому напрямку, однак говорити про те, що є якийсь алгоритм - зарано.

Три категорії полонених

Загалом в Росії незаконно утримуються три категорії українців. По всім ним ведеться окрема робота. 

Це діти, цивільні заручники, військовополонені.

Новини за темою: Окупанти тримають у в'язницях тисячі мирних українців і планують побудувати ще десятки тюрем в РФ, - АР

"Так от, найбільш важко повертати саме цивільних заручників. Чому? Міжнародних конвенцій немає. Немає алгоритму повернення через процедуру обміну, наприклад, як для військовополонених. Немає такого бажання включатися в цей процес як з українськими дітьми. Там дуже багато ініціатив, і дуже багато країн, які хочуть допомагати. І там якось рухається. Повільно, але рухається. Результати є", - розповів Лубінець.

Країни не хочуть піднімати тему українських цивільних полонених

Омбудсмен констатував, що країни, розуміючи всю проблематику, що РФ не хоче віддавати цивільних заручників, намагаються навіть не піднімати цю тему.

Тому Україна намагається проводити інформаційну кампанію, однак світ її майже не підхоплює.

"Ми організовуємо міжнародні конференції, де ми піднімаємо це питання. До речі, у цьому році це питання буде підняте на найвищому рівні. Конференція буде в Копенгагені 6-8 листопада. Міжнародна конференція, де будуть присутні безліч керівників національних інституцій з захисту прав людини, моїх колег, також так будуть керівники ООН, різні громадські організації, які займаються питаннями протидії тортур. Так от, окрема панель там буде розглядати питання тортур, які застосовуються до цивільних, і окрема увага буде – тортури Російської Федерації проти цивільних заручників", - додав Лубінець.

Новини за темою: Правозахисники відтворили хронологію подій вбивства полонених азовців в Оленівці

За його словами, міжнародні партнери втручаються лише в ті процеси, де можуть бути результати.

"Наші міжнародні партнери включаються у ті процеси, де може бути результат. От по дітях результат є. Там дуже багато ініціатив, хто хоче до нас приєднатися, стати посередниками, повертати українських дітей", - підкреслив він.

Цивільні українці - це шпигуни

Саме так, за словами омбудсмена, говорять у Росії, засуджуючи мирних мешканців за статею "шпигунство" на десятки років позбавлення волі.

Новини за темою: Не полон, а санаторій. Як живуть російські полонені в очікуванні обміну

Україна має список своїх громадян, яких РФ засудила на 15-19 років.

"По цивільних заручниках дуже важке питання. Бо росіяни що завжди кажуть? Це ж "українські шпигуни", ми їх засудили. Що ми порушили, згідно міжнародного гуманітарного права? А те, що їх роками утримують роками у в’язницях, те, що до них роками не допускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, хоча повинні, те, що не повідомляється рідним, близьким, де вони знаходяться роками, що ми їх просто шукаємо по крупинках, що вони всі тримаються разом з військовополоненими. І їм так само кажуть, що проблема в Україні, Україна не хоче вас, цивільних, визнавати, як комбатантів, і не хоче вас міняти на російських військовополонених", - додав Лубінець.

Читайте також:
Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт
Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години