
Він сказав, що знімав відео з готелю в Києві, "коли стався так званий вибух".
"Дуже дивно, що ми не чули й не бачили вибуху. Очевидно, тут поширюється якась навмисна дезінформація. Люди просто займалися своїми справами (під час повітряної тривоги, – ред.). Як ми й очікували, ця місія не буде легкою, але деякі з перешкод дуже тривожні, а інші відверто кумедні, як-от цей так званий вибух", – заявив речник Рамафоси.
Коли йому поставили уточнювальне запитання, чи заперечує він інформацію про вибухи в Києві, Магвенья відповів: "З власного досвіду та досвіду тих, з ким я подорожую, так, я заперечую це".
"Ми всі були здивовані, коли нас везли назад у готель і ми проїжджали вулицями, де люди, як зазвичай, проводили свій день. Це дуже дивно і певною мірою є навмисною дезінформацією", – резюмував він.
Українська сторона поки не відреагувала на ці заяви представника делегації ПАР.
Тим часом у Польщі
Службу безпеки Рамафоси та групу журналістів затримали у Польщі.
Голова Служби охорони президента сказав Somentalive, що життя Рамафоси було "під загрозою", оскільки його охоронці застрягли в літаку в Польщі через авіаційні правила і бюрократію.
Уоллі Руд звинуватив польський уряд у "навмисному саботажі" мирної ініціативи Рамафоси.
За даними видання, проблема виникла з літаком, який перевозив близько 120 співробітників спецназу та журналістів. Спочатку рейсу не вдалося отримати дозвіл на політ над повітряним простором Італії, він змушений був пролетіти близько шести кіл.
Потім їм не дозволили висадитись у Польщі – виникла проблема з дозволами на зброю. Після ЗМІ повідомили, що чартерний рейс, який мав доставити команду до Жешува, не прибув, їм довелося звернутися за допомогою до посольства.
Про візит делегації ПАР
До України 16 червня з офіційним візитом приїхав президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса. Він прибув як член Африканської "миротворчої місії" для переговорів із президентом Володимиром Зеленським. До складу місії входять лідери Південної Африки, Замбії, Коморських Островів, Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди.
З Києва Рамафоса вирушить до російського Санкт-Петербурга, де африканська делегація зустрінеться з президентом Володимиром Путіним 17 червня. Уже наступного дня він планує повернутися додому.
Ракетна атака 16 червня
Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що, за попередніми даними, знищено шість аеробалістичних ракет "Кинджал", шість крилатих ракет "Калібр" і два розвідувальних БПЛА.
В одному з районів області пошкоджено приватні будинки, почалася пожежа. Уже відомо про сімох постраждалих, серед них є двоє дітей.