USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

У Польщі найбільше голосів на виборах до місцевих рад здобула опозиція, – екзит-пол

У виборах до сеймиків воєводств опозиційна PiS випередила провладну PO на 1,8%: партія чинного прем’єра Туска здобула 31,9%
Польща
Джерело: відкриті джерела

На виборах до сеймиків воєводств Польщі лідирує правоконсервативна опозиційна партія "Право і Справедливість" (PiS) Ярослава Качинського – 33,7%. Водночас найвищі шанси стати мерами найбільших міст мають представники партії влади – "Громадянської коаліції" (PO) Дональда Туска. Про це свідчать дані екзит-полу, проведеного в неділю на виборчих дільницях Польщі центром Ipsos для найбільших телеканалів TVP, Polsat, TVN, передає Reuters.

Згідно з опитуванням, у виборах до сеймиків воєводств опозиційна PiS випередила провладну PO на 1,8%: партія чинного прем’єра Туска здобула 31,9%. Водночас коаліція партій "Третій шлях" (Польська селянська партія і партія "Польща 2050") здобула 13,5% голосів виборців, коаліція націоналістичної "Конфедерації" і безпартійних самоврядувальників – 7,5%, а "Лівиця" – 6,8%. Згідно з попередніми даними, партія Туска виграла вибори у сеймиках 10 воєводств в основному на півночі й заході країни, а Качинського – у шести воєводствах сходу і півдня РП.

"Тим часом на виборах мерів великих міст перемогу святкували представники партії влади. Зокрема, у Варшаві вже у першому турі перемагає чинний мер Рафал Тшасковський, який з результатом 59,8% випередив кандидата PiS Тобіаша Бохенського (PiS). У першому турі з великим відривом перемагає також чинний мер Гданська Александра Дулькевич з PO, за яку віддали свої голоси 62,3% місцевих жителів. За підтримки PO мером міста Катовіце став Марцін Крупа. Ближчими до перемоги у другому турі місцевих виборів, які відбудуться 21 квітня, є кандидати на посаду мера у Кракові чи Ряшеві, яких підтримує чинна партія влади" – йдеться у повідомленні.

Глава польського уряду, лідер PO Дональд Туск, коментуючи результати виборів, сказав, що правляча коаліція, ймовірно, "відбила у PiS декілька воєводств", але попереду ще багато роботи. Він зазначив, що дуже тепла погода в Польщі у неділю, напевно, демобілізувала виборців правлячої більшості. Відтак, треба зробити висновки з цієї ситуації під час наступних виборчих кампаній.

Тим часом Ярослав Качинський назвав результати екзит-полу перемогою PiS. Він наголосив, що результати виборів мають сприйматися як заохочення до розбудови партії й створення великої коаліції, яка здобуде владу в Польщі під час наступних виборів. Явка на місцевих виборах у Польщі склала 51,5%, що нижче ніж під час попередніх виборів до органів місцевого самоврядування у 2018 році (54,9%). Другий тур місцевих виборів у Польщі відбудеться 21 квітня.

Вибори у Польщі

У Польщі у неділю, 7 квітня, провели перший тур виборів до органів місцевого самоврядування. Загалом по всій країні утворено 31 460 дільниць, голосування відбувалося з 7:00 до 21:00.

На виборах зареєстровано майже 190 тисяч кандидатів, які балотуються на посади в органах місцевого самоврядування. Поляки голосували за депутатів рад гмін, повітів, міст, воєводських сеймиків, а також за війтів, бургомістрів (голів повітів) та мерів.

Другий тур має відбутися через два тижні, 21 квітня, якщо кандидати не наберуть принаймні 50% голосів у першому турі. Місцеві вибори стануть першим виборчим випробуванням для коаліційного уряду на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском майже через чотири місяці після приходу до влади.

Читайте також:
У Британії оголосили про дострокові вибори до парламенту У Британії оголосили про дострокові вибори до парламенту
Після так званих Після так званих "виборів" у РФ стали формувати культ Путіна, – експерт
Вибори президента Ірану відбудуться 28 червня Вибори президента Ірану відбудуться 28 червня
У Польщі відкрили військову базу американського спецназу У Польщі відкрили військову базу американського спецназу