USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

У Німеччині на тлі браку грошей порахували, скільки коштів іде на техніку, ремонт і логістику для України

У бюджеті Німеччини не вистачає одразу понад п'ять мільярдів євро для оборонної допомоги Україні
Система Iris-T
Система Iris-T
Джерело: відкриті джерела

У Німеччині на тлі браку грошей у бюджеті для військової допомоги Україні порахували, скільки коштів іде на ремонт, запчастини та логістику для Києва. Про це пише Bild.

Оборонна підтримка України виділяється з бюджету "загального фінансового управління", і у 2024 році на ці потреби було виділено лише 4 млрд євро, з яких на нові військові проєкти у 2024 році залишається тільки 120 млн євро, решта коштів підуть на вже обіцяні програми та допомогу Міністерству закордонних справ.

Як пише видання, майже половина цієї суми (44,82%) – а саме 2,34 млрд євро – передбачена на такі "буденні" питання, як ремонт, запчастини та логістика.

Крім того, 880 млн євро має бути виділено на такий важливий напрям, як посилення української протиповітряної оборони. Наприклад, один ЗРК IRIS-T оцінюють у 140 млн євро, а одну ракету до нього – у 380 тисяч євро.

Ще 675 млн євро планують виділити на бойові броньовані машини, 390 млн євро – на навчання і ще 935 млн євро – на засоби захисту.

У німецькому бюджеті зараз також не передбачено фінансування на заміну техніки, яку Німеччина передала Україні, а це 525 млн євро, які, втім, не входять в озвучену раніше цифру в 5,22 млрд євро і йдуть "окремим рядком".

Бюджет на наступний рік має бути ухвалений у середині листопада і, як пише Bild, попереду очікуються "важкі переговори" щодо виділення коштів для України.

Нагадаємо, президент США Джо Байден подав до Конгресу раніше анонсований запит на понад 105 млрд доларів оборонної допомоги, більша частина з яких призначена для України.

Пізніше посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова розповіла, що запит Байдена до Конгресу передбачає близько 61,4 млрд доларів для України.

Читайте також:
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан "холодного зупину": Експерт пояснив, як це вплинуло на ситуацію на станції
Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями