USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

У НАТО похвалили Україну за обережність під час контрнаступу

Українські військові обережні, бо хочуть уникнути значних втрат, впевнені в Альянсі
ЗСУ_11

Позиції ЗСУ у Донецькій області. Весна 2023 року

Джерело: Уніан

Контрнаступ України просувається складно через перешкоди, які встановили російські окупанти, у тому числі, протипіхотні міни. Однак українські військові діють обережно, і це правильно, заявив голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер, повідомляє Reuters.

Бауер наголосив, що контрнаступ - це не легка прогулянка. І ЗСУ, при прориві ліній оборони окупантів стикаються з оборонними перешкодами глибиною до 30 км.

"Контрнаступ - це важко. Люди ніколи не повинні думати, що це легка прогулянка. Цього ніколи не буде", - додав він.

Адмірал нагадав, що під час Другої світової війни у Нормандії союзникам знадобилося від семі до дев’яти тижнів, щоб прорвати оборонні лінії німців.

"Це надзвичайно складно, такий тип операції, і я вважаю, що те, як вони (ЗСУ, - ред.) це роблять, заслуговує на похвалу", - додав Бауер.

Він підкреслив, що ніхто не має права критикувати українських військових за те, що вони не рухаються швидше.

"Це дуже, дуже важкий час для них", - резюмував Бауер.

Скільки вже звільнено української території

За минулий тиждень, 26 червня — 2 липня, українські військовослужбовці звільнили ще 37,4 квадратних кілометрів території.

Зокрема наші воїни звільнили 9 кв. км на сході та 28,4 кв. км на півдні країни.

Українські війська на сході мали успіх в основному навколо Бахмута. А на півдні Сили оборони просуваються на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

А в середині червня, ЗСУ, під час контрнаступальних операцій щонайменше на трьох ділянках фронту звільнили п'ять населених пунктів на південь від смт Велика Новосілка (Великоновосілківського району) Донецької області, а саме: Макарівку, Нескучне, Благодатне, Сторожеве і Новодарівку.

Читайте також:
Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру Складна ситуація у Донецькій області: Армія РФ намагається просунутись в районі Калинівки та Часового Яру
Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну Посвідчення ветерана замінять на цифрове - рішення Кабміну
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС