USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

У Генштабі спростували фейк про загибель понад сотні бійців ЗСУ під Авдіївкою

Фейкова новина дуже швидко поширилася українськими Telegram-каналами
ЗСУ
Британська розвідка назвала ще одну проблему на лінії фронту
Джерело: Володимир Зеленський

Поширена в соцмережах інформація про нібито загибель 108 українських бійців із бригади на Авдіївському напрямку є неправдивою, заявили в Генеральному штабі ЗСУ.

"Інформація в соцмережах про нібито 108 загиблих в одній із бригад на Авдіївському напрямку напередодні Різдва – фейк", – ідеться в повідомленні.

Як з'явився фейк?

Напередодні ввечері в мережі почали поширювати інформацію, яку у Facebook написав один з українських політологів.

У його повідомленні було сказано, що нібито в одній із бригад ЗСУ під Авдіївкою ухвалили рішення відпустити бійців на Різдвяні свята додому.

За його словами, "бійці тягнули жеребкування, хто зможе поїхати". І всі, кому пощастило, нібито вирушили автобусом додому, однак "не доїхали".

Це повідомлення дуже швидко поширилося популярними українськими Telegram-каналами. При цьому сьогодні в Генштабі наголосили, що поширена інформація – фейк.

Нагадаємо, в жовтні в Україні запустили в роботу Telegram-бот, що допоможе знешкоджувати ворожі фейки. Українців просять надсилати підозрілу інформацію.

Читайте також:
Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати "добрий" екологічний стан водойм, - Міндовкілля
Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький
Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому
ЗСУ спростували публікацію NYT про полон сотні українських воїнів під Авдіївкою ЗСУ спростували публікацію NYT про полон сотні українських воїнів під Авдіївкою