USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

У дронах українського виробництва буде ШІ

Зараз активно працюємо з європейськими країнами, шукаємо партнерів, сказав Єрмак
дрони

Виробництво дронів. Ілюстративне фото

Джерело: UWN

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін та гендиректор німецькою компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони. Це допоможе застосовувати технології штучного інтелекту (ШІ) в українських дронах, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

За словами Єрмака, цей меморандум має "конкретну мету" - підсилити українські оборонні технології, впровадження ШІ у безпілотники українського виробництва.

"Helsing - це компанія, що розробляє програмне забезпечення та інтегрує штучний інтелект в оборонні технології. І є партнером німецького концерну Rheinmetall, а ще співпрацює з Міноборони Німеччини. Ми повинні бути на крок попереду у технологічній війні. Розуміємо чітко задачі, які стоять перед нами, бо ШІ у сучасній війні - це необхідність", - зауважив глава ОП.

В Україні компанія діє з 2022 року. Єрмак вказує, що меморандум - результат конференцій щодо спільного виробництва озброєнь, які відбувалися в Україні, а також у Вашингтоні торік.

"Зараз активно працюємо з європейськими країнами, шукаємо партнерів, розробляємо та озброюємось. Попереду ще низка конференцій такого масштабу. Готуємо багато сюрпризів", - сказав політик.

Новини за темою: Мінусують російську техніку: На Полтавщині налагодили виробництво FPV дронів із використанням 3D-принтерів

Раніше

Нещодавно Генсек НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що країни Північноатлантичного альянсу готові поставити Україні мільйон дронів. Своєю чергою міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін закликав НАТО закупити обіцяний мільйон дронів у українських виробників. 

"На Мюнхенській безпековій конференції від імені всієї української оборонки закликав НАТО закупити цей мільйон дронів у українських виробників. Спроможності є, технології є, інженери є", - зазначив Камишін. 

Чиновник додав, що Україна здатна робити як дешеві FPV-дрони, так і речі, що летять понад 1000 км, а ще наземні та морські. Бойові та евакуаційні, розвідувальні та ударні. Ефективність наших дронів доведена на фронті, а їхня вартість максимально конкурентна. 

"Замовити мільйон дронів в Україні - найкращий спосіб зробити більше росіян хорошими", - сказав Камишін.

Читайте також:
Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
Німецький виробник дронів відкрив ще один завод в Україні Німецький виробник дронів відкрив ще один завод в Україні