USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

У Червоному морі пошкоджено чотири важливих телекомунікаційних кабелі

Натомість хусити зі свого боку заявили, що не причетні до інциденту
Єменські хусити
Члени берегової охорони Ємену
Джерело: відкриті джерела

Принаймні чотири підводні волоконно-оптичні кабелі, які передають приблизно 97% усього інтернет-трафіку, було пошкоджено минулого тижня в Червоному морі. А нестабільна ситуація в Ємені загрожує перешкодити операторам негайно їх відремонтувати, пише Forbes.

Зокрема, оператор зв’язку в Гонконзі HGC Communications повідомив про чотири кабелі, які були розрізані в Червоному морі, – SEACOM, TGN, Africa Asia Europe-One і Europe India Gateway.

"Пошкодження вплинули на 25% всього трафіку, що проходив по кабелях через Червоне море та що втрату компенсують іншими маршрутами. SEACOM сказав, що попередні дані вказують на пошкодження того сегменту кабелю, що пролягає у територіальних водах Ємену в Червоному морі", – йдеться в повідомленні.

Натомість єменські хусити заявили, що не причетні до інциденту. І поклали відповідальність на американські й британські військові кораблі, не наводячи ніяких доказів.

"Якщо допустити, що бойовики справді причетні до цього, невідомо, як вони могли виконати таку операцію самостійно. Вважається, що у них немає фахівців чи обладнання для такої диверсії, оскільки йдеться про глибину понад 100 метрів. Однак кабелі теоретично можливо пошкодити якорем судна, якщо волокти його по дну. Оператори поки утримуються від припущень про те, що саме пошкодило кабель, до його фізичного обстеження", – припускають журналісти.

Маршрут через Червоне море вважається одним з вкрай важливих для забезпечення передачі даних між Азією та Європою.

Раніше

26 лютого стало відомо, що хусити вивели з ладу чотири підводні кабелі. У зв'язку з цим виникає серйозне порушення зв'язку між Європою та Азією. Про це повідомляв The Jerusalem Post.

Зазначається, що протягом останніх місяців були пошкоджені чотири підводних кабелі зв'язку між Саудівською Аравією і Джибуті. У виданні зазначають, що, ймовірно, ці дії стали наслідком атак єменських повстанців-хуситів, яких підтримує Іран.

"Успішне ураження чотирьох кабелів, які, як вважають, належать до систем AAE-1, Seacom, EIG і TGN, знаменує собою серйозне порушення зв'язку між Європою та Азією", – йшлося в публікації.

Наскільки важливі ці кабелі для доступу в інтернет?

Закордонні дослідження недавніх років вказують, що 97% усіх міжконтинентальних електронних комунікацій відбувалися за допомогою підводних волоконно-оптичних кабелів, які прокладені під Світовим океаном.

Те саме дослідження показало яскравий приклад того, наскільки кабелі важливі на Близькому Сході. Після того, як у 2013 році троє дайверів спробували навмисно перерізати підводний кабель поблизу Олександрії, швидкість інтернету в Єгипті впала приблизно на 60%.

Читайте також:
Пентагон запустив наглядовий сайт стосовно допомоги США Україні Пентагон запустив наглядовий сайт стосовно допомоги США Україні
"Укртелеком" підвищив ціни на послуги інтернету та телефонії
Домен ukr.net заблокували за рішенням американського суду, – Хветкевич Домен ukr.net заблокували за рішенням американського суду, – Хветкевич
У роботі ukr.net стався масштабний збій. Домен заблокований, користувачам недоступні новини і пошта У роботі ukr.net стався масштабний збій. Домен заблокований, користувачам недоступні новини і пошта